Zmiany kadrowe

Alicja Wiecka po 27 latach odchodzi z SAS Institute

Alicja Wiecka zdecydowała się na zakończenie długoletniej pracy w SAS Polska i przekazanie obowiązków Annie Muszyńskiej, która obejmie stanowisko Acting Country Leader, kontynuując jednocześnie rolę Dyrektora Sprzedaży Sektora Finansowego. Anna Muszyńska będzie ściśle współpracowała z Shukrim Dabaghi, wiceprezesem regionu Middle East & Eastern Europe w SAS.

Alicja Wiecka po 27 latach odchodzi z SAS Institute

Alicja Wiecka zarządzała polskim oddziałem SAS przez ponad 27 lat. “Przyczyniła się do zbudowania silnej pozycji firmy na lokalnym rynku oprogramowania oraz wspierała polski biznes w procesie cyfrowej transformacji. Dzięki temu SAS jest liderem analityki i Business Intelligence, a także znajduje się w czołówce firm świadczących usługi doradcze w naszym kraju. Aktywnie wspiera rozwój przedsiębiorstw i instytucji poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii do budowy systemów informacyjnych w bankach, instytucjach ubezpieczeniowych, telekomunikacji, przemyśle, administracji publicznej i wielu innych branżach” – mówią o niej przedstawiciele SAS Institute Polska.

Z kolei Anna Muszyńska pracę w SAS Institute w Polsce rozpoczęła w 1999 roku. W ciągu ostatnich 10 lat odpowiedzialna była za strategię rozwoju, sprzedaż i wdrażanie rozwiązań SAS w sektorze ubezpieczeniowym i bankowym. Wyróżnia ją doskonałe zrozumienie potrzeb biznesowych Klientów, dostępnych technologii, orientacja na osiąganie najlepszych możliwych wyników zarówno w perspektywie krótko, jak i długofalowej. Jako jedyna w historii polskiego oddziału SAS zdobyła nagrodę SAS CEO Award of Excellence, do której została nominowana przez współpracowników.

SAS Institute jest liderem w zakresie analityki biznesowej i dostawcą oprogramowania Business Intelligence. Z rozwiązań SAS korzysta na świecie ponad 83 000 firm i instytucji w 146 krajach, w tym 92 przedsiębiorstwa z pierwszej setki listy 2018 Fortune Global 500. Firma istnieje od 1976 r. i zatrudnia ponad 14 000 pracowników. W Polsce SAS Institute działa od 1992 r. Rozwiązania i oprogramowanie SAS adresowane są do wszystkich sektorów gospodarki, m.in. bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji, energetyki, nauki, ochrony zdrowia, farmacji, przemysłu, handlu oraz sektora administracji publicznej.

Przeczytaj również
Paweł Andrzejewski szefem działu PC Systems w Tech Data
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “Alicja Wiecka po 27 latach odchodzi z SAS Institute”