Zmiany kadrowe

Alicja Wiecka po 27 latach odchodzi z SAS Institute

Alicja Wiecka zdecydowała się na zakończenie długoletniej pracy w SAS Polska i przekazanie obowiązków Annie Muszyńskiej, która obejmie stanowisko Acting Country Leader, kontynuując jednocześnie rolę Dyrektora Sprzedaży Sektora Finansowego. Anna Muszyńska będzie ściśle współpracowała z Shukrim Dabaghi, wiceprezesem regionu Middle East & Eastern Europe w SAS.

Alicja Wiecka po 27 latach odchodzi z SAS Institute

Alicja Wiecka zarządzała polskim oddziałem SAS przez ponad 27 lat. “Przyczyniła się do zbudowania silnej pozycji firmy na lokalnym rynku oprogramowania oraz wspierała polski biznes w procesie cyfrowej transformacji. Dzięki temu SAS jest liderem analityki i Business Intelligence, a także znajduje się w czołówce firm świadczących usługi doradcze w naszym kraju. Aktywnie wspiera rozwój przedsiębiorstw i instytucji poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii do budowy systemów informacyjnych w bankach, instytucjach ubezpieczeniowych, telekomunikacji, przemyśle, administracji publicznej i wielu innych branżach” – mówią o niej przedstawiciele SAS Institute Polska.

Z kolei Anna Muszyńska pracę w SAS Institute w Polsce rozpoczęła w 1999 roku. W ciągu ostatnich 10 lat odpowiedzialna była za strategię rozwoju, sprzedaż i wdrażanie rozwiązań SAS w sektorze ubezpieczeniowym i bankowym. Wyróżnia ją doskonałe zrozumienie potrzeb biznesowych Klientów, dostępnych technologii, orientacja na osiąganie najlepszych możliwych wyników zarówno w perspektywie krótko, jak i długofalowej. Jako jedyna w historii polskiego oddziału SAS zdobyła nagrodę SAS CEO Award of Excellence, do której została nominowana przez współpracowników.

SAS Institute jest liderem w zakresie analityki biznesowej i dostawcą oprogramowania Business Intelligence. Z rozwiązań SAS korzysta na świecie ponad 83 000 firm i instytucji w 146 krajach, w tym 92 przedsiębiorstwa z pierwszej setki listy 2018 Fortune Global 500. Firma istnieje od 1976 r. i zatrudnia ponad 14 000 pracowników. W Polsce SAS Institute działa od 1992 r. Rozwiązania i oprogramowanie SAS adresowane są do wszystkich sektorów gospodarki, m.in. bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji, energetyki, nauki, ochrony zdrowia, farmacji, przemysłu, handlu oraz sektora administracji publicznej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “Alicja Wiecka po 27 latach odchodzi z SAS Institute”