Zmiany kadrowe

Andrzej Gładki zastępcą dyrektora generalnego Xiaomi w regionie

Nowe stanowisko objął z początkiem listopada br. Jest pierwszym Europejczykiem pełniącym tak wysoką funkcję w strukturach firmy Xiaomi.

Andrzej Gładki zastępcą dyrektora generalnego Xiaomi w regionie

Andrzej Gładki z firmą Xiaomi związany jest od 2019 roku. Odpowiadał m.in. za współpracę współpracę z operatorami w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich. Z początkiem listopada objął stanowisko zastępcy dyrektora zarządzającego w tym regionie. Szefem Xiaomi w regionie został natomiast Andrew Wong, wcześniej odpowiedzialny w strukturach Xiaomi za rynek hiszpański.

“Xiaomi to niesamowicie dynamicznie rozwijająca się firma działająca globalnie, ale z siłą start-upu. Ten awans bardzo wiele dla mnie znaczy. W swojej dalszej pracy, oprócz dotychczasowych obowiązków, będę skupiał się na rozwoju sprzedaży w całym regionie i budowaniu harmonijnej pracy międzynarodowego zespołu. Nie bez znaczenia jest również mocna ekspansja technologii 5G w naszych urządzeniach, którą już rozpoczęliśmy i będziemy aktywnie kontynuować w roku 2021. Czeka nas kolejny bardzo ciekawy rok w naszej branży” – podkreśla Andrzej Gładki.

Andrzej Gładki jest związany z branżą telekomunikacyjną od 20 lat. W latach 2020 – 2017 był związany z firmą T-Mobile, gdzie odpowiadał m.in. za współpracę z producentami urządzeń mobilnych. W latach 2017 – 2019 pracował także w firmie Lenovo.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *