CIO

Ankieta: Umowy wdrożeniowe, a przepisy prawa

Dobrze napisana umowa wdrożeniowa jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących szanse powodzenia projektu mającego na celu uruchomienie nowego rozwiązania wspierającego określony obszar biznesowy danej organizacji.

Umowa wdrożeniowa powinna precyzyjnie określać prawa oraz obowiązki obu stron, a także szczegółowo warunkować zakres projektu. To na tym etapie winny być również określone najważniejsze założenia systemu oraz cechy wpływające na jego późniejszą sprawność, przydatność biznesową oraz stopę zwrotu z inwestycji. Tymczasem, jak pokazuje praktyka, umowy wdrożeniowe są często negocjowane naprędce i przez osoby nieposiadające odpowiedniej wiedzy prawniczej.

Firma CTS – Customized Training Solutions – rozpoczyna badanie mające na celu określenie stopnia znajomości prawa w zakresie umów na wdrożenie systemów IT. Celem analizy jest wskazanie konkretnych zagadnień z zakresu prawa autorskiego, które powinny być negocjowane jeszcze zanim zostanie spisana i zaakceptowana umowa. Badanie jest skierowane przede wszystkim do menedżerów zarządzających departamentami IT oraz osób odpowiedzialnych za negocjowanie umów wdrożeniowych.

Ankietę umieszczono na stronie:
http://cts.com.pl/Aktualnosci/Badanie-umowy-wdrozeniowe-IT

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *