Rynek

Aruba otwiera jedno z największych centrów danych w Europie

Nowy ośrodek będzie wykorzystywany przede wszystkim na potrzeby świadczenia usług w modelu chmury obliczeniowej w skali globalnej. Zlokalizowane we Włoszech centrum danych stanowi część nowego kampusu firmy Aruba. Zapowiadana jest m.in. dalsza rozbudowa infrastruktury oraz rozszerzenie oferty usług w modelu cloud computing.

Aruba otwiera jedno z największych centrów danych w EuropieŹródło: Aruba

Z oficjalnych deklaracji przedstawicieli firmy Aruba wynika, że nowe centrum danych zostało zaprojektowane pod kątem zapewnienia wyższych od rynkowych standardów norm w zakresie bezpieczeństwa i wydajności przetwarzania. Nowy ośrodek ma też spełniać m.in. kryteria standardu Tier 4 (ANSI/TIA 942-A Rating 4) w zakresie niezawodności i odporności na awarie. Zastosowana infrastruktura komunikacyjna, w tym wydajne, podwójne łącze z największym włoskim punktem wymiany ruchu internetowego – Milan Internet eXchange (MIX) – ma spełniać specyficzne wymagania wszystkich organizacji, które w obliczu Brexitu zdecydują się na przeniesienie danych utrzymywanych dotąd w centrach danych w Wielkiej Brytanii do ośrodków zlokalizowanych na terenie Unii Europejskiej. „Jesteśmy dumni, że możemy oficjalnie zaprezentować nasze Globalne Cloud Data Center, ambitne przedsięwzięcie, które pomimo swojego rozmiaru i złożoności udało się zrealizować w tak krótkim czasie. Jest to dla nas ważny kamień milowy, który jednocześnie stanowi tylko pierwszy krok w rozbudowie innych ważnych obiektów w obrębie kampusu” – podkreśla Stefano Cecconi, prezes firmy Aruba.

Szczególną cechą całego kampusu firmy Aruba jest wykorzystanie wyłącznie odnawialnych źródeł energii i przy zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa energetycznego. Obiekt wykorzystuje m.in. energię wytwarzaną w należącej do firmy Aruba elektrowni wodnej oraz w sieci ogniw fotowoltaicznych. Przedstawiciele firmy Aruba podkreślają, że nowy kampus centrum danych to obecnie największy tego typu ośrodek we Włoszech.

Przeczytaj również
Spółka Secfense uzyskała 2 miliony dolarów dofinansowania na międzynarodowy rozwój

W ramach nowego centrum danych Aruba będzie świadczyć m.in. usługi związane z wykorzystaniem pojedynczych serwerów, złożonej infrastruktury fizycznej i chmurowej, dedykowanych serwerowni i centrów danych, a także – rozwiązań wspierających usuwanie skutków awarii i zapewnianie ciągłości biznesowej. Nowy ośrodek ma także wspierać usługi z zakresu kompleksowego outsourcingu infrastruktury IT. Plany kierownictwa włoskiej spółki zakładają, że ośrodek Global Cloud Data Center docelowo ma stać się jednym z wiodących ośrodków chmurowych w Europie. W realizacji tego celu pomóc ma m.in. strategiczna lokalizacja ośrodka – został on zbudowany na północy Włoch, w pobliżu Mediolanu. „Globalne Cloud Data Center posiada ogromny potencjał, dzięki czemu w perspektywie kilku najbliższych lat może stać się jednym z wiodących w Europie ośrodków chmurowego przetwarzania danych. Ze względu na technologiczne i biznesowe atuty kampusu oraz transgraniczny charakter usługowego IT, jestem przekonany, że nowym obiektem zainteresują się także firmy z naszej części Europy. Natomiast dla klientów chcących lokować swoje dane wyłącznie w Polsce jeszcze w tym roku uruchomimy lokalne centrum danych” – uważa Marcin Zmaczyński, dyrektor regionalny Aruba Cloud w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.