Branża ITBiznesRynek

Asseco Banking Forum 2019, czyli o tożsamości cyfrowej w sektorze finansowym

Szybki postęp informatyzacji sektorów gospodarki stawia w nowym świetle zagadnienie cyfrowej tożsamości człowieka. Dlaczego to właśnie bankowość odgrywa istotną rolę w zakresie potwierdzania danych obywateli i jakie ma to konsekwencje dla banków? Czy administracja państwowa może zyskać na tej współpracy? To jedne z głównych zagadnień, które zostaną poruszone podczas tegorocznej konferencji Asseco Banking Forum 2019.

Asseco Banking Forum 2019, czyli o tożsamości cyfrowej w sektorze finansowym

Postępujący rozwój informatyzacji stawia w nowym świetle zagadnienie cyfrowej tożsamości człowieka, czyniąc z niego krytyczny element bezpieczeństwa i uczestnictwa w życiu społecznym. W porównaniu do innych sektorów, instytucje finansowe z racji swojej działalności dysponują najlepszymi procedurami oraz technologią, aby skutecznie potwierdzać tożsamość obywateli. Dlatego administracja publiczna zaczęła szeroko korzystać ze wsparcia banków do realizacji zadań w tym obszarze. Stanowi to dla banków dodatkowe obciążenie odpowiedzialnością za prawidłowe zestawienie tożsamości cyfrowej z osobistą. Tylko czy bank na pewno wie, że ja to ja?

Koszty pomyłki bądź niezabezpieczenia danych mogą być ogromne. Należy się zatem spodziewać, że poprawna weryfikacja tożsamości, stająca się coraz częściej usługą niebankową, dostarczaną przez bank, będzie w najbliższej przyszłości jednym z wiodących wyzwań, wymagających istotnych nakładów finansowych. Na między innymi te tematy będziemy rozmawiać podczas Asseco Banking Forum 2019” – powiedział Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland.

Wydarzenie odbędzie się 10 października 2019 r. w Warszawie.

Więcej informacji o konferencji oraz agenda na stronie Asseco Banking Forum 2019.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *