Rynek

Atende Software ma nowego właściciela

Firma Atende Software, należąca do grupy kapitałowej Atende S.A., zmieniła właściciela. Nabywcą 100% udziałów jest spółka powiązana z Custodia Capital, firmą inwestycyjną wspierającą małe i średnie podmioty w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość transakcji wyniosła 52,5 mln zł. Umowę zawarto 29 grudnia 2020 roku.

Atende Software ma nowego właściciela

Spółka Atende Software to, w części multimedialnej, największy dostawca usług w zakresie telewizji internetowej w Polsce, z ambicjami dalszej ekspansji, także międzynarodowej. „Dalszy rozwój wymaga pełnej koncentracji na tym celu. Mam nadzieję, że nowi właściciele Atende Software wśród których znajduje się Przemysław Frasunek, członek zarządu, innowator i jeden z głównych twórców fundamentów technologicznych spółki, zrealizują ten cel” – skomentował transakcję dr hab. Roman Szwed, prezes zarządu Atende S.A. „Celem Atende będzie natomiast koncentracja na rozwoju spółki Atende Industries głównie w obszarze energetyki. Proces zmian w energetyce w zakresie odtwarzalnych źródeł energii i inteligentnych sieci jest największym wyzwaniem w naszym kraju na najbliższe dziesięciolecia, także dla przemysłu informatycznego. Poprzez pełną koncentrację na zagadnieniach energetyki nowej generacji będziemy mogli w pełni włączyć się w ten proces” – dodał.

Strategia spółki Atende Software na najbliższe lata obejmuje szybką ekspansję zagraniczną, w oparciu o produkt OTT dedykowany dla mniejszych klientów z sektora B2B oraz opracowywanie kolejnych produktów oferowanych w modelu PaaS na rzecz klientów korporacyjnych.

„Prowadzony przez dotychczasowy zarząd światowej klasy zespół inżynierów stworzył niekwestionowanego lidera technologii telewizji internetowej w Polsce. Będziemy wspierać Atende Software w dalszym rozwoju innowacyjnych rozwiązań multimedialnych dla obecnych klientów spółki, a także w ekspansji – tak produktowej, jak i geograficznej. Dziękujemy za zaufanie zarządowi spółki i sprzedającemu – Atende. Chcę również wspomnieć, iż cała transakcja została przeprowadzona w czasach pandemii, a zatem w większości zdalnie, co trafnie pokazuje nieuniknioną i postępującą migrację komunikacji i multimediów do Internetu” – powiedział Tomasz Potapczuk, dyrektor Custodia Capital i wiceprzewodniczący rady nadzorczej Atende Software po zmianie właścicielskiej.

Przypomnijmy, że spółka Atende Software powstała w 2007 roku i od początku swojej działalności operacyjnej koncentrowała się na rozwoju i komercjalizacji autorskiej platformy technologicznej redGalaxy, stanowiącej podstawę do budowy serwisów telewizji internetowej. Począwszy od 2015 roku, firma rozwija również platformę redGuardian, pierwszy w kraju system klasy operatorskiej, służący do ochrony przed atakami DDoS.

Z kolei od 2011 roku Atende Software zajmowała się także rozwojem systemów dla energetyki w zakresie sieci inteligentnych. 30 listopada 2020 roku działalność ta została wydzielona w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa i powstała z niej spółka Atende Industries, której właścicielem 100% udziałów jest Atende S.A.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *