AplikacjeRynek

Authologic rozszerza działalność na siedmiu europejskich rynkach

Polski fintech – który agreguje i koordynuje w jednym API metody umożliwiające zdalną weryfikację tożsamości poprzez dane bankowe, cyfrowe dowody osobiste oraz dane biometryczne – udostępnił swoje rozwiązania w Belgii, Holandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii i Austrii. 

Authologic rozszerza działalność na siedmiu europejskich rynkach

I tak, dzięki aplikacji itsme możliwa jest szybka i bezpieczna weryfikacja dla klientów z Belgii. Konto w aplikacji można założyć z wykorzystaniem eID lub poprzez dane bankowe. Rozwiązanie pozwala m.in. na potwierdzenie tożsamości w kontaktach z instytucjami rządowymi, bankami i w trakcie korzystania z innych e-usług. Za jego pomocą można także podpisywać dokumenty.

“Aplikację itsme można porównać do polskiego mObywatela. Różnica polega na tym, że jest ona komercyjnie dostępna od kilku lat, a mObywatel jeszcze nie” – skomentował Krzysztof Klimczak, współzałożyciel Authologic.

Z kolei usługa iDIN pozwala na potwierdzenie tożsamości użytkowników z Holandii poprzez dane bankowe. Rozwiązanie to umożliwia weryfikację tożsamości, logowanie do e-usług czy potwierdzenie wieku.

Kolejne narzędzie – Handy-Signatur – pozwala na uwierzytelnienie tożsamości, korzystanie z e-usług biznesowych i administracji publicznej oraz elektroniczne podpisywanie dokumentów klientom w Austrii. Dzięki zgodności z unijnym rozporządzeniem eIDAS, podpis złożony w ten sposób jest równy podpisowi odręcznemu. Co ciekawe, z aplikacji tej korzysta już ponad 3 mln osób.

Authologic udostępnia także nowe metody dla krajów nordyckich. W Szwecji szybka weryfikacja jest możliwa dzięki Freja eID. Dane użytkownika są bezpiecznie potwierdzane poprzez cyfrowe ID w smartfonie. Weryfikacja tożsamości poprzez wspomnianą aplikację używana jest w trakcie logowania do e-usług czy do fizycznej weryfikacji – podobnie jak w przypadku klasycznego dowodu tożsamości. Kolejnym rozwiązaniem jest szwedzkie bankID, które umożliwia m.in. weryfikację cyfrową i podpisywanie e-dokumentów.

Przeczytaj również
XXVI Forum Teleinformatyki: „System informacyjny państwa wobec globalnej transformacji cyfrowej”

W sąsiadującej ze Szwecją Finlandii tożsamość może być natomiast weryfikowana dzięki Finnish Trust Network (bank ID) i Finnish Henkilökortti (digital ID). Z kolei w Norwegii umożliwia to wiodące rozwiązanie bankID, a w Danii MitID, pozwalające potwierdzić tożsamość przez digital ID i portfele tożsamości.

W planach dalsza ekspansja

Dzięki nowym wdrożeniom, polska firma zapewnia wszystkie kluczowe metody weryfikacji już w trzynastu krajach Europy. Oprócz wspomnianych już rynków, udostępnia je bowiem także w Polsce, Niemczech, Czechach, Litwie, Łotwie i Estonii. Platforma polskiej spółki swoim zasięgiem obejmuje jednak znacznie więcej, bo aż prawie 200 krajów, a zintegrowana jest z prawie 4 tys. źródeł tożsamości. Firma obsługuje też coraz większe podmioty działające na wielu rynkach: m.in. Binance, LVBet czy UnifiedPost.

“Działamy zgodnie z wcześniej założonym planem. Już nie raz wspominaliśmy, że naszym celem jest dostarczać w jednym API wszystkie cyfrowe metody weryfikacji tożsamości online, ze wszystkich krajów na świecie. Z każdym miesiącem jesteśmy bliżej tego celu” – podsumował Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *