BranżaRynek

Avenga przejęła argentyńską spółkę IncluIT

Firma ta ma obecnie ponad 60 klientów, wśród których znajdują się najbardziej znane marki na świecie z branż takich jak: motoryzacja, telekomunikacja, insurtech i finanse. Ich obsługą zajmuje się 800 specjalistów, zlokalizowanych w 17 krajach, głównie w Ameryce Łacińskiej. Avenga zamierza wykorzystać ekosystem stworzony przez IncluIT do dalszej ekspansji w tym regionie – poinformowali przedstawiciele inwestora.

Avenga przejęła argentyńską spółkę IncluIT

Jak poinformowali przedstawiciele spółki Avenga, założyciele i doświadczeni eksperci IncluIT, Alberto Harriague i Rafael Ibañez, pozostaną w firmie, aby kierować organicznym wzrostem Avenga w USA i Ameryce Łacińskiej oraz realizować dalsze przejęcia w Ameryce Południowej i Ameryce Środkowej.

„IncluIT to silna, odnosząca sukcesy firma z długą i bogatą historią, trwającą prawie trzy dekady. Dzięki temu przejęciu Avenga staje się prawdziwie globalnym graczem z szeroką siecią delivery centers w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej. Zamierzamy wykorzystać ekosystem stworzony przez IncluIT do dalszej ekspansji w regionie Ameryki Łacińskiej. Dzięki doświadczeniu zespołu IncluIT mamy wyjątkowe warunki do tego, żeby zapewnić naszym klientom usługi najwyższej jakości i w dogodnych lokalizacjach” – skomentował Yuriy Adamchuk, CEO Grupy Avenga.

Przypomnijmy, że Avenga powstała w 2019 roku poprzez połączenie czterech niezależnych wcześniej firm IT. Od tego czasu platforma szybko się rozwinęła i ugruntowała swoją pozycję globalnego gracza, jeśli chodzi o złożone projekty IT i transformację cyfrową klientów z sektora enterprise. Dzięki przejęciu IncluIT Avenga powiększyła zespół do łącznie 4300 specjalistów zlokalizowanych w 31 biurach w Europie, Azji, Ameryce Łacińskiej i USA.

Przeczytaj również
Wdrażamy najnowsze technologie Microsoft Dynamics dla biznesu w ponad 30 krajach świata

„IncluIT przeszła długą drogę od czasu, gdy Alberto i ja założyliśmy ją w 1994 roku, a ostatnie kilka lat charakteryzowało się szybkim rozwojem. Dołączenie do Avenga pozwoli nam osiągnąć jeszcze szybszą krzywą wzrostu, ponieważ uzyskamy dostęp do większego, bardziej zróżnicowanego zestawu kompetencji i szerszej bazy klientów, co pozwoli nam rozwijać się z jeszcze większą siłą” – podsumował Rafael Ibañez, nowy dyrektor zarządzający, odpowiedzialny za rozwój biznesu Avenga w regionie LATAM.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *