AplikacjeRynek

Bank Gospodarstwa Krajowego postawił na konteneryzację aplikacji z wykorzystaniem rozwiązań Open Source

We współpracy między innymi z Linux Polska Sp. z o.o., w Banku Gospodarstwa Krajowego wdrożono produkcyjnie platformę konteneryzacji SUSE Rancher – intuicyjne narzędzie ułatwiające zarządzanie wieloma klastrami Kubernetes. Rozwiązanie to ma znacząco przyspieszyć proces rozwoju i wdrażania krytycznych aplikacji biznesowych w zgodzie z najlepszymi praktykami DevOps i CI/CD, poinformowali przedstawiciele Linux Polska.

Bank Gospodarstwa Krajowego postawił na konteneryzację aplikacji z wykorzystaniem rozwiązań Open Source

Platforma SUSE Rancher umożliwia centralne zarządzanie klastrami w dowolnym środowisku (bare metal, wirtualne, chmura hybrydowa), za pomocą zunifikowanego interfejsu. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie dobrze w organizacjach posiadających heterogeniczne środowiska kontenerowe, które wymagają standaryzacji, uważają specjaliści Linux Polska.

“Wdrożenie nowej platformy konteneryzacji dla aplikacji bankowych, opartej o SUSE Rancher jest dla nas niezwykłym wydarzeniem, obrazującym siłę rozwiązań Open Source i otwartość instytucji takich jak bank, na nowoczesne rozwiązania. Jako niezależni konsultanci musimy stwierdzić, że wybór, jakiego dokonał BGK, jest optymalny, nie tylko w zakresie wymagań funkcjonalnych, ale również wieloletniego TCO. SUSE Rancher to kolejna z platform konteneryzacji, dla której Linux Polska, w ostatnich latach zdecydowała się zbudować profesjonalny zespół inżynierski wspierający wdrożenia” – skomentował Dariusz Świąder, prezes zarządu Linux Polska.

Jak się okazuje, BGK przechodzi obecnie swoistą rewolucję obejmującą cyfrową transformację każdego aspektu działalności banku. “Jesteśmy w trakcie realizacji projektów obejmujących Centralny System Bankowy, system BackOffice Skarbu, system bankowości elektronicznej, system BPM z szeroką przebudową w obszarze oprogramowania wspierającego i infrastruktury. Mając na uwadze ograniczone zasoby ludzkie w zakresie utrzymania i zarządzania,  jednym z naszych głównych założeń jest standaryzacja rozwiązań oraz maksymalna automatyzacja – platforma Rancher jest jednym z tych elementów, który idealnie wpasowują się do naszej strategii IT” – powiedział Sebastian Jaworski, dyrektor Rozwoju Systemów IT w BGK.

“Zastosowanie oprogramowania SUSE Rancher umożliwiło zbudowane wewnątrz BGK rozwiązania typu „chmura w pudełku”, która szybko i skutecznie pozwala tworzyć ekosystemy IT oparte o mikroserwisy oraz wprowadza wysoki poziom automatyzacji w procesie eksploatacji platformy. Dzięki temu BGK wkroczył do grona liderów transformacji cyfrowej” – podsumował Marcin Madey, prezes SUSE Polska.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *