Branża ITRynek

Bank Ochrony Środowiska z nowym systemem dokumentacji elektronicznej

System obsługi dokumentacji elektronicznej zgodny z trwałym nośnikiem informacji został zbudowany w oparciu o rozwiązanie firmy Hitachi. Jego zastosowanie pozwoli m.in. na zapewnienie klientom banku dostępu do umów i innych dokumentów w formie elektronicznej, w sposób zgodny z regulacjami obowiązującymi sektor bankowy. W efekcie, dostęp do kluczowych dokumentów będzie łatwiejszy, a bank ograniczy ilość zużywanego papieru.

Bank Ochrony Środowiska z nowym systemem dokumentacji elektronicznej

Dzięki wykorzystaniu technologii firmy Hitachi, klienci Banku Ochrony Środowiska za pośrednictwem dedykowanego portalu internetowego zyskają dostęp do różnego rodzaju spersonalizowanych dokumentów, a także regulaminów oraz innego rodzaju dokumentacji bankowej związanej z produktami bankowymi w sposób zgodny m.in. z wymogami tzw. trwałego nośnika informacji. Jednocześnie, nowy system dokumentacji elektronicznej Banku Ochrony Środowiska pozwoli klientom na bezpieczne przekazywanie dokumentów do banku w formie elektronicznej. “Dzięki temu rozwiązaniu skorzystają przede wszystkim nasi klienci, którzy zyskają łatwy i bezpieczny dostęp do kluczowych informacji dotyczących posiadanych przez nich produktów bankowych” – mówi Jerzy Zań, wiceprezes zarządu Banku Ochrony Środowiska. Według niego, wykorzystanie nowego systemu przechowywania dokumentacji, poprzez ograniczenie ilości zużywanego papieru pozwoli także ograniczyć negatywny wpływ działalności banku na środowisko naturalne. “Wdrożenie to nie jest jedynie działaniem zgodnym z duchem obowiązujących regulacji. Jest to również kolejny krok w modernizacji naszego banku w myśl aktualnej strategii rozwoju” – dodaje Jerzy Zań.

Nowy system wykorzystuje m.in. dostarczone przez firmę Hitachi Europe rozwiązanie pozwalające na zbudowanie zgodnego z trwałym nośnikiem informacji repozytorium dokumentów. “Bank Ochrony Środowiska jest dla Hitachi strategicznym partnerem biznesowym. Od lat współpracujemy w obszarze systemów do przechowywania danych, w tym macierzy dyskowych i systemów kopii zapasowych. Bardzo się cieszę, że Bank dołączył do grona użytkowników naszego rozwiązania trwałego nośnika, które jest zgodne z naszą strategią wdrażania „zielonych” rozwiązań” – zapewnia Tadeusz Woszczyński, Country Manager w firmie Hitachi Europe.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *