Zmiany kadrowe

Bartosz Brosowski został dyrektorem ds. zarządzania informatyką w Grupie Lotos

Zastąpił on na tym stanowisku Sławomira Michalskiego, który pełnił tę funkcję przez ostatnie 1,5 roku po odejściu Tadeusza Rogaczewskiego.

Bartosz Brosowski został dyrektorem ds. zarządzania informatyką w Grupie Lotos

Bartosz Brosowski karierę zawodową rozpoczynał w koncernie General Electricw 1999 roku w obszarze finansów. Następnie zajmował się doradztwem i konsultingiem strategicznym. Jest twórcą strategii wdrożenia i rozwoju metodologii Lean Six Sigma i Project Management w wielu firmach różnych branż i sektorów. Od 2013 roku – jako CEO – współtworzył i rozwijał firmę makeitright zajmującą się automatyzacją procesów biznesowych w oparciu o platformę HP.

W 2014 roku rozpoczął współpracę z Grupą Lotos, początkowo jako dyrektor techniczny w Lotos Petrobaltic, następnie jako prezes spółki celowej B8 prowadząc strategiczny projekt – z budżetem na poziomie ponad 800 mln zł – mający na celu zagospodarowanie odkrytych na Bałtyku złóż ropy naftowej. W 2017 roku – jako dyrektor Programu Poprawy Efektywności – odpowiedzialny był za kompleksowy program zarządzania kosztami Grupy Kapitałowej Lotos. Uruchomił wówczas kompleksowy system monitoringu kosztów i zorganizował proces uruchamiania i zarządzania portfelem projektów efektywnościowych w ramach Grupy Kapitałowej Lotos.

Przechodząc wszystkie szczeble edukacji w zakresie programu optymalizacji biznesu Six Sigma i Lean Management, po realizacji strategicznych projektów i wdrożeń całych programów, w roku 2004 uzyskał certyfikat Master Black Belta. Dzięki szkoleniom zagranicznym i wiedzy praktycznej, osiągnął międzynarodowe certyfikaty managera i lidera zmian Lean Six Sigma, Project Management i Work-Out. Jako Project Leader prowadził strategiczne projekty w Polsce i Europie,zdobywając nagrody za wdrożenia projektów i całych metodologii w obszarze optymalizacji i automatyzacji procesów. Implementował całościowe programy Project Management Office, współodpowiedzialny za fuzję dwóch dużych banków w obszarze operacji.

Silnie współpracuje z branżą IT w zakresie zarządzania i optymalizacji procesów. Regularnie wspiera PMI Poland Chapter jako wykładowca. Prelegent wielu konferencji seminariów.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *