Branża ITRynek

Blisko 26 mln zł przychodu BinarApps za 2021 rok

Ubiegły rok okazał się najlepszym w przeszło 8-letniej historii BinarApps. Spółka tworząca produkty cyfrowe – m.in. dla branży fintech, logistyki i e-commerce oraz rozwiązania oparte o blockchain – w ostatnich 12 miesiącach odnotowała około 26 mln zł przychodu. Przełożyło się to na 81% wzrost r/r oraz wypracowanie zysku operacyjnego (EBITDA) na poziomie 9% – poinformowali przedstawiciele firmy. W 2021 roku spółka zrealizowała ponad 70 projektów dla klientów z całego świata.

Blisko 26 mln zł przychodu BinarApps za 2021 rok

W minionym roku BinarApps rosło nie tylko w tabelach finansowych, ale również jako organizacja. Firma zwiększyła zatrudnienie ze 110 do ponad 160 specjalistów. W tym czasie m.in. rozbudowano otwarty jesienią 2020 roku oddział w Gdyni, który w 12 miesięcy urósł z 4 do ponad 30 specjalistów oraz uruchomiono nowe delivery center w Poznaniu.

“Zakładamy, że w 2022 roku podwoimy zatrudnienie w oddziale w Gdyni. Podobne prognozy mamy także w wypadku poznańskiego oddziału, czyli stworzenie około 30-osobowego zespołu na koniec IV kwartału i zatrudnienie 60 pracowników za 2 lata” – wskazał Tomasz Cichowicz, dyrektor zarządzający BinarApps. “Dzięki wypracowanej strategii i modelowi, w jakim funkcjonujemy, jesteśmy w stanie rosnąć bardzo harmonijnie i precyzyjnie określać, co chcemy osiągnąć. Mamy świadomość, że skalowanie biznesu dla mniejszych firm wiążę się z ryzykiem. Dlatego, gdy spotykamy zgrane zespoły, którym brakuje dodatkowego akceleratora do rozwoju, chętnie nawiązujemy współpracę i dzielimy się naszą wiedzą oraz doświadczeniem. Naszą siłą jest własny know-how, zaplecze sprzedażowe i renoma zdobyta dzięki stworzonym rozwiązaniom oraz szerokie portfolio klientów” – dodał.

W ostatnich 12 miesiącach BinarApps poświęciło także czas na transformację przedsiębiorstwa, zmianę struktury zespołów i wdrożenie procesów zarządzania projektami oraz zasobami, co stanowi fundament dla dalszego rozwoju, zapewniają przedstawiciele spółki. Firma rozszerzyła także portfolio swoich usług, m.in. rozbudowując zespół konsultantów technologicznych, którzy koordynują proces tworzenia nowych produktów cyfrowych w oparciu o pogłębione analizy potrzeb klienta, otoczenie konkurencyjne i oczekiwania konsumentów oraz sprawdzone metodologie projektowe.

W bieżącym roku firma szacuje dalszy wzrost przychodów o 60% r/r oraz zamknięcie ostatniego kwartału z zatrudnieniem na poziomie 260 osób, podsumowują przedstawiciele BinarApps.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *