Zmiany kadrowe

Cisco ma nowego prezesa na Europę, Bliski Wschód i Afrykę

Został nim Oliver Tuszik, który zajmował ostatnio stanowisko starszego wiceprezesa Cisco Global Partner Sales and Routes to Market, gdzie m.in. wspierał rozwój globalnego ekosystemu partnerów. Menedżer ma ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu na różnych stanowiskach, w tym jako dyrektor generalny Computacenter w Niemczech oraz innych firmach IT. Jest to dla niego powrót do regionu EMEA, gdzie kierował niemieckim oddziałem Cisco w latach 2013-2018.

Cisco ma nowego prezesa na Europę, Bliski Wschód i Afrykę

Nominacja Olivera Tuszika nastąpiła w momencie, gdy Cisco wzmacnia działania na rzecz bezpiecznego połączenia technologii, ludzi, administracji i firm na całym świecie. W miarę jak priorytety informatyczne i ekologiczne stają się coraz bardziej powszechne, wszystkie branże muszą ponownie spojrzeć na swoje modele biznesowe i łańcuchy dostaw, aby poprawić zwinność, odporność i stać się bardziej zrównoważonymi, podkreślają przedstawiciele Cisco. W swojej nowej roli Olver Tuszik będzie realizował te cele poprzez ekosystem partnerów i klientów Cisco, aby przyspieszyć cyfryzację i wzmocnić innowacyjność w regionie EMEA.

“Miałem zaszczyt pracować z największymi organizacjami i najbystrzejszymi umysłami na całym świecie, a EMEA ma zdecydowanie największy niewykorzystany potencjał na tym polu na świecie. Siła, innowacyjność i różnorodność talentów w krajach tego regionu są niezrównane” – skomentował Oliver Tuszik. “Technologia jest najważniejszym elementem przyspieszającym cyfryzację a Cisco jest w jej centrum – od bezpiecznej i zrównoważonej infrastruktury, przez transformacyjne technologie AI, po wzmacnianie przyszłości pracy” – dodał.

“Oliver wywarł na nas niesamowity wpływ przez 10 lat pracy w Cisco. Wielokrotnie udowodnił, że jest jednym z najbardziej inspirujących liderów w firmie i jednym z najlepszych rzeczników naszych klientów i partnerów. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co nasz niesamowity zespół w regionie EMEA osiągnie pod jego kierownictwem” – podsumował Jeff Sharritts, wiceprezes wykonawczy oraz globalny dyrektor Cisco ds. klientów i partnerów, któremu Oliver Tuszik będzie podlegać.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *