Branża ITPracaRynek

Cisco umacnia strategiczną rolę krakowskiego oddziału

Cisco Global Services Center działa w Krakowie od dekady, początkowo jako inwestycja typu „greenfield”, w której pracowało 80 osób. Obecnie w Krakowie znajduje się nowoczesny, wyposażony w najnowocześniejszą technologię kampus, który zatrudnia 2400 pracowników. Krakowski Cisco Global Services Center świadczy usługi technologiczne i biznesowe klientom, partnerom i pracownikom Cisco w ramach różnych działów, włączając w to obszar Customer Experience, a także finansów i operacji.

Cisco umacnia strategiczną rolę krakowskiego oddziału

Krakowski oddział Cisco jest największym centrum Customer Experience & Operations w Europie Środkowo-Wschodniej. W skład tego właśnie zespołu wchodzi 70% pracowników Cisco Kraków. „To niesamowite doświadczenie móc obserwować, jak krakowski oddział Cisco rozrósł się z 80 osób, gdy zaczynaliśmy w 2012 roku, do 2400 obecnie. Cisco Kraków odegrało kluczową rolę we wspieraniu naszych klientów na ich drodze do cyfrowej transformacji. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że placówka nadal się rozwija o nowe strategiczne funkcje, tworząc miejsca pracy o wysokiej wartości i przyczyniając się do rozwoju w Polsce gospodarki opartej na wiedzy” – podkreśla Przemysław Kania, Dyrektor Generalny Cisco w Polsce. Zapowiadany jest też dalszy wzrost zatrudnienia w zespole Customer Experience & Operations, który – jak podkreślają przedstawiciele firmy – pomaga klientom Cisco zmaksymalizować korzyści biznesowe, jakie daje wykorzystywana przez nich technologia.

Działalność tego zespołu koncentruje się wokół trzech kluczowych obszarów:
• Wsparciu technicznemu zapewnianemu przez ekspertów światowej klasy, którzy bazują na wiedzy zdobytej podczas analizy milionów różnych przypadków każdego roku;
• Proaktywnym zarządzaniu, monitoringu i optymalizacji środowiska IT, aby zapewnić szybki zwrot z inwestycji;
• Zaangażowaniu ekspertów w rozwój technologii, od przygotowania strategii i projektowania, aż po wdrożenie.

„Zespół Customer Experience (CX) zapewnia klientom firmy doskonałe doświadczenia z wykorzystywania technologii Cisco. Firma oferuje najlepsze w swojej klasie usługi na każdym etapie cyklu życia produktów: sieci, centrów danych, bezpieczeństwa, chmury, współpracy i Internetu rzeczy. Nasi klienci kontaktują się z zespołem Customer Experience za pośrednictwem Centrów CX, takich jak to w Krakowie. Dzięki temu, że ponad 70% wszystkich krakowskich pracowników należy do zespołu CX, Cisco Kraków jest największym ośrodkiem inżynierów Cisco w Europie. Spodziewamy się, że stolica małopolski będzie nadal odgrywała strategiczną rolę dla naszej organizacji, ponieważ poszukujemy największych talentów do pracy w CX Kraków” – mówi Thimaya Subaiya, wiceprezes i dyrektor generalny, Global Customer Experience w Cisco.

Hybrydowy model pracy dla każdego pracownika Cisco

Od ubiegłego roku Cisco wdraża hybrydowy model pracy dla każdego pracownika, co oznacza pracę w domu przez pięć dni w tygodniu i spotykanie się z zespołem od czasu do czasu lub w przypadku konkretnych wydarzeń. Istnieje także możliwość przebywania w biurze od poniedziałku do piątku i wykorzystania technologii do jak najlepszej współpracy z kolegami z całego świata. Pracownicy Cisco mogą także skorzystać z modelu mieszanego, częściowej pracy w domu i w biurze. Warto podkreślić, że krakowski oddział firmy jest bardzo zróżnicowany, pracują tam przedstawiciele ponad 70 narodowości, przy czym około 1/3 pracowników pochodzi spoza Polski. Dodatkowo 40% zespołu Cisco w Krakowie to kobiety.

Firma zachowuje dynamiczną kulturę, pielęgnowaną przez inicjatywę Connected Poland, która pomaga zaangażować pracowników w szereg działań zgodnych z jednym z kluczowych celów Cisco, jakim jest tworzenie inkluzywnej przyszłości. Cisco znajduje się w czołówce najlepszych miejsc pracy w Polsce, zajmując pierwsze lub drugie miejsce od czasu przystąpienia do plebiscytu Great Place to Work 7 lat temu. Głównie dzięki kulturze integracji i różnorodności.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *