Rynek

Cisco wyda 1,4 mld USD na zakup firmy rozwijającej technologie IoT

Przejmując firmę Jasper Technologies Cisco wzmocni własną ofertę w obszarze rozwiązań związanych z budowaniem i zarządzaniem Internetem Rzeczy. IoT ma być jednym ze strategicznych kierunków rozwoju oferty Cisco w nadchodzących latach.

Cisco wyda 1,4 mld USD na zakup firmy rozwijającej technologie IoT

Kalifornijska spółka specjalizuje się w rozwiązaniach pozwalających na skomunikowanie – za pośrednictwem Internetu – różnego rodzaju urządzeń, w tym samochodów oraz sprzętu medycznego. Jasper Technologies rozwija też platformę aplikacyjną pozwalającą na monitorowanie wybranych parametrów związanych z funkcjonowaniem tego typu urządzeń. Zdaniem przedstawicieli Cisco rozwiązania Jasper Technologies tworzą obecnie najszerzej wykorzystywaną platformę IoT na świecie.

Cisco wyda na zakup Jasper Technologies ok. 1,4 mld USD. Będzie to największa tego typu transakcja Cisco od sfinalizowanego w połowie 2013 roku przejęcia firmy Sourcefire. Transakcja ma zostać zamknięta w trzecim kwartale br. Zgodnie z zapowiedziami, po zamknięciu transakcji i na bazie Jasper Technologies w ramach struktury organizacyjnej Cisco powstanie nowy dział biznesowy wyspecjalizowany w szeroko rozumianych rozwiązaniach oraz usługach dla Internetu Rzeczy. Na jego czele stanie Jahangir Mohammed, dotychczasowy dyrektor generalny Jasper Technologies.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *