BranżaRynek

Citrix udostępnia rozwiązanie Citrix Workspace na platformie Google Cloud

Jak przekonują przedstawiciele firmy, pozwoli to klientom szybko i wydajnie dostarczać aplikacje do urządzeń i systemów operacyjnych Google. Informację ogłoszono podczas konferencji Citrix Synergy 2019, która odbywa się w Atlancie w Stanach Zjednoczonych.

Citrix udostępnia rozwiązanie Citrix Workspace na platformie Google Cloud

Rozwiązanie Citrix Workspace na platformie Google Cloud umożliwi klientom przeprowadzenie cyfrowej transformacji szybciej, przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikom wysokich standardów i komfortu pracy. Firmy przenoszą coraz więcej aplikacji do chmury i tym samym potrzebują elastycznego i bezpiecznego rozwiązania, by pracownicy mieli do nich łatwy dostęp, bez względu na lokalizację i stosowane urządzenie”- powiedział David Henshall, prezes i dyrektor generalny Citrix.

Firmy, które korzystają z platformy Google Cloud, dzięki rozszerzeniu Citrix Workspace poza rozwiązanie do wirtualizacji aplikacji i desktopów Citrix Virtual Apps and Desktops będą mogły unowocześnić swoje aplikacje i ujednolicić dostęp do urządzeń i systemów operacyjnych Google, tworząc tym samym wydajne miejsce pracy.

Planowana integracja z Google Cloud Identity umożliwi łatwe uwierzytelnianie użytkowników korzystających z poświadczeń pakietu G Suite, do uzyskania dostępu do rozwiązania Citrix Workspace. Ponadto integracja inteligentnych funkcji z G Suite pozwoli firmom na automatyczne informowanie pracowników o wydarzeniach z ich kalendarzy Google za pomocą spersonalizowanych powiadomień w Citrix Workspace. Zapewni to bezpieczniejsze, jednolite środowisko pracy o spójnych standardach dla użytkowników, które zwiększy ich zaangażowanie i wydajność, zmniejszając jednocześnie frustrację wynikającą z ciągłego przełączania aplikacji i wyszukiwania informacji.

Korzystając z Citrix Virtual Apps and Desktops Machine Creation Service (MCS), IT będzie w stanie szybko i efektywnie udostępniać wirtualne desktopy Citrix oparte na systemie Windows, tworząc tym samym nowoczesne środowisko, w którym pracownicy będą mieli dostęp do wszystkich zasobów i narzędzi potrzebnych im do wydajnej pracy. Zautomatyzowana usługa provisioningu Google Cloud Platform jest obecnie dostępna na żądanie i zostanie udostępniona wszystkim klientom w trzecim kwartale 2019 r. Ponadto, wirtualne desktopy Citrix oparte na systemie Linux będą również wkrótce obsługiwane przez GCP.

Przeczytaj również
Który dział biznesowy skorzysta najbardziej na wdrożeniu chmury obliczeniowej?

Utrzymanie zaangażowania i produktywności użytkowników wymaga od organizacji infrastruktury, która jest stale dostępna. Może to stanowić wyzwanie w środowiskach chmury hybrydowej, lecz dzięki udostępnieniu rozwiązania Citrix Workspace na platformie Google Cloud firmy mogą wykorzystać połączenie rozwiązań Citrix ADC i Citrix SD-WAN, by zoptymalizować i zabezpieczyć połączenia sieciowe podczas dostępu użytkowników do ich aplikacji i zasobów w GCP.

Citrix udostępnia rozwiązanie Citrix Workspace na platformie Google Cloud

Tegoroczną konferencję Citrix Synergy 2019 otwierała m.in. Sonequa Martin-Green, aktorka występująca w wielu serialach Netflix, m.in. Star-Trek Discovery.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.