Branża ITRynek

Citrix udostępnia rozwiązanie Citrix Workspace na platformie Google Cloud

Jak przekonują przedstawiciele firmy, pozwoli to klientom szybko i wydajnie dostarczać aplikacje do urządzeń i systemów operacyjnych Google. Informację ogłoszono podczas konferencji Citrix Synergy 2019, która odbywa się w Atlancie w Stanach Zjednoczonych.

Citrix udostępnia rozwiązanie Citrix Workspace na platformie Google Cloud

Rozwiązanie Citrix Workspace na platformie Google Cloud umożliwi klientom przeprowadzenie cyfrowej transformacji szybciej, przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikom wysokich standardów i komfortu pracy. Firmy przenoszą coraz więcej aplikacji do chmury i tym samym potrzebują elastycznego i bezpiecznego rozwiązania, by pracownicy mieli do nich łatwy dostęp, bez względu na lokalizację i stosowane urządzenie”- powiedział David Henshall, prezes i dyrektor generalny Citrix.

Firmy, które korzystają z platformy Google Cloud, dzięki rozszerzeniu Citrix Workspace poza rozwiązanie do wirtualizacji aplikacji i desktopów Citrix Virtual Apps and Desktops będą mogły unowocześnić swoje aplikacje i ujednolicić dostęp do urządzeń i systemów operacyjnych Google, tworząc tym samym wydajne miejsce pracy.

Planowana integracja z Google Cloud Identity umożliwi łatwe uwierzytelnianie użytkowników korzystających z poświadczeń pakietu G Suite, do uzyskania dostępu do rozwiązania Citrix Workspace. Ponadto integracja inteligentnych funkcji z G Suite pozwoli firmom na automatyczne informowanie pracowników o wydarzeniach z ich kalendarzy Google za pomocą spersonalizowanych powiadomień w Citrix Workspace. Zapewni to bezpieczniejsze, jednolite środowisko pracy o spójnych standardach dla użytkowników, które zwiększy ich zaangażowanie i wydajność, zmniejszając jednocześnie frustrację wynikającą z ciągłego przełączania aplikacji i wyszukiwania informacji.

Korzystając z Citrix Virtual Apps and Desktops Machine Creation Service (MCS), IT będzie w stanie szybko i efektywnie udostępniać wirtualne desktopy Citrix oparte na systemie Windows, tworząc tym samym nowoczesne środowisko, w którym pracownicy będą mieli dostęp do wszystkich zasobów i narzędzi potrzebnych im do wydajnej pracy. Zautomatyzowana usługa provisioningu Google Cloud Platform jest obecnie dostępna na żądanie i zostanie udostępniona wszystkim klientom w trzecim kwartale 2019 r. Ponadto, wirtualne desktopy Citrix oparte na systemie Linux będą również wkrótce obsługiwane przez GCP.

Utrzymanie zaangażowania i produktywności użytkowników wymaga od organizacji infrastruktury, która jest stale dostępna. Może to stanowić wyzwanie w środowiskach chmury hybrydowej, lecz dzięki udostępnieniu rozwiązania Citrix Workspace na platformie Google Cloud firmy mogą wykorzystać połączenie rozwiązań Citrix ADC i Citrix SD-WAN, by zoptymalizować i zabezpieczyć połączenia sieciowe podczas dostępu użytkowników do ich aplikacji i zasobów w GCP.

Citrix udostępnia rozwiązanie Citrix Workspace na platformie Google Cloud

Tegoroczną konferencję Citrix Synergy 2019 otwierała m.in. Sonequa Martin-Green, aktorka występująca w wielu serialach Netflix, m.in. Star-Trek Discovery.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *