Branża ITRynek

Comarch podpisał umowę z ZUS o wartości 70 mln zł

Dotyczy ona rozwoju i utrzymania Portalu Klienta oraz usługi, służącej do komunikacji pomiędzy systemami należącymi do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w ramach Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Umowa zakłada również możliwość udzielenia zamówienia uzupełniającego w wysokości ok. 35 mln zł brutto.

Comarch podpisał umowę z ZUS o wartości 70 mln zł
Źródło: Piotr Krajewski – Fotografia Architektury

Przewidywany czas realizacji projektu wycenionego na wspomniane 70 mln zł brutto to 47 miesięcy. Będzie on poprzedzony 3-miesięcznym okresem przejściowym.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS (ZUS PUE) jest narzędziem, które umożliwia zdalny dostęp do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych bez wychodzenia z domu. Dzięki PUE można m. in. przeglądać dane zgromadzone w ZUS, przekazywać dokumenty ubezpieczeniowe czy składać wnioski. Wszystkie usługi w ramach PUE są udostępniane w trybie 24/7, co przy poziomie rozbudowania platformy sprawia, że portal PUE ZUS jest jednym z największych i najbardziej zaawansowanych e-urzędów w Polsce.

Firma Comarch posiada duże doświadczenie w realizowaniu projektów dla ZUS. Przypomnijmy, że jest stroną umowy ramowej na rozwój Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS. Ponadto zajmuje się utrzymaniem systemu kierowania ruchem klientów w terenowych jednostkach tej instytucji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *