BranżaRynek

Comarch przejmuje spółkę Geopolis działającą na rynku IT w sektorze publicznym

Comarch objął 100% udziałów polskiej spółki Geopolis, która specjalizuje się w informatyzacji jednostek sektora administracji publicznej. W ramach umowy Comarch nabywa całość praw autorskich do oprogramowania ERGO. Całkowita wartość transakcji wyniosła 8,05 mln zł.

 

Comarch przejmuje spółkę Geopolis działającą na rynku IT w sektorze publicznym

Geopolis sp. z o.o. zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem zintegrowanych rejestrów i ewidencji o charakterze przestrzennym, systemów zarządzania państwowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym oraz geoportali. Spółka zrealizowała wdrożenia dla ponad 200 klientów z sektora administracji publicznej, wśród nich są m.in. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z samorządami województwa kujawsko-pomorskiego, Starostwa Powiatowe w Bielsku-Białej, Łukowie, Kłodzku i inni.

W naszej ocenie informatyzacja administracji publicznej to obszar, który będzie się rozwijał bardzo dynamicznie, zwłaszcza w najbliższym czasie. Przygotowujemy się już do tego od wielu lat i budujemy na bazie naszej infrastruktury odpowiednie systemy, które wspomagają administrację w realizacji projektów cyfryzacji. Transakcja nabycia spółki Geopolis to duży krok w kierunku wzmocnienia pozycji Comarch w tym segmencie rozwiązań IT. Wyspecjalizowana kadra oraz dojrzały produkt oferowany przez przejętą spółkę pozwolą nam na rozbudowę portfolio Comarch a w efekcie zdobycie nowych kontraktów” – mówi prof. Janusz Filipiak, założyciel i prezes zarządu Comarch.

Głównym rozwiązaniem oferowanym przez Geopolis jest platforma ERGO, która składa się ze  zintegrowanych systemów dziedzinowych odpowiedzialnych za poszczególne obszary działalności  gminy, powiatu i województwa oraz jednostek pomocniczych oraz przedsiębiorstw komunalnych. Poszczególne systemy dziedzinowe ukierunkowane są na prowadzenie wymaganych prawem rejestrów i ewidencji, zgodnie z wymaganiami Krajowych Ram Interoperacyjności (KRI). Platforma ERGO zbudowana jest w modelu usługowym, w  architekturze trójwarstwowej, a dzięki architekturze ERGO, możliwe jest dystrybuowanie rozwiązania  w modelu prywatnej chmury obliczeniowej.

Przeczytaj również
Rośnie zapotrzebowanie na pracowników w branży gier wideo

Akwizycja Geopolis jest kolejnym przejęciem Comarch w ostatnich latach. Wcześniej do Grupy Comarch dołączył niemiecki producent oprogramowania SoftM AG, szwajcarski dostawca systemów ERP A-MEA Informatik AG oraz amerykański operator systemów lojalnościowych Thanks Again.

Tagi

Komentarze

Dodaj także na LinkedIn feed

Powered by WP LinkPress