PracaRynek

Consult Red zapowiada otwarcie trzech nowych biur w Polsce

Tym samym brytyjska firma powiększy swój zespół w Polsce o 45%. Jak informują przedstawiciele  Consult Red, nasz kraj stać się ma strategiczną lokalizacją do obsługi rosnącej, globalnej bazy klientów firmy z sektora innowacji R&D. Otwarcie nowych biur zaplanowano w Warszawie, Katowicach oraz Zielonej Górze.

Consult Red zapowiada otwarcie trzech nowych biur w Polsce

Przypomnijmy, że Consult Red działa w sektorze innowacyjnego oprogramowania i sprzętu dla platform Media, Telco i IoT dla klientów korporacyjnych. Firma została niedawno wybrana przez Netflixa do autorskiego programu „Da Vinci” – będzie pracować nad integracją tej platformy z TV smart devices. Brytyjska spółka zatrudnia obecnie w Polsce ok. 190 osób.

„Nasze bogate doświadczenie w zakresie R&D, projektowania sprzętu embedded, inżynierii oprogramowania, zarządzania projektami i inżynierii sieci, umożliwia naszym globalnym klientom szybki i bezpieczny rozwój ich ofert IoT. W praktyce, oznacza to, że zarówno nasz istniejący zespół, jak i nowe osoby, które dołączą do Consult Red, mają kontakt z najnowszymi rozwiązaniami R&D, przez co od razu są gotowi współpracować z różnymi klientami i szeroką gamą projektów, w tym Edge Computing, AI oraz Security”- skomentował Raghu Venkatesam, CEO Consult Red.

Rosnący zespół Consult Red i jego obecność w Polsce to efekt silnego, stabilnego wzrostu firmy w 2021 roku, wskazują przedstawiciele spółki. To właśnie wtedy, wzrost przychodów firmy podwoił się, a liczba osób zatrudnionych w Wielkiej Brytanii, Polsce i Stanach Zjednoczonych wzrosła o ponad 25%.

Również w 2022 roku brytyjska firma przewiduje silny i stabilny wzrost. Co więcej, zamierza zwiększyć liczbę pracowników o ponad jedną trzecią, tak aby w pełni wykorzystać swoje osiągnięcia w zakresie inżynierii oraz R&D i dostarczać najnowocześniejsze inteligentne rozwiązania oraz systemy w różnych sektorach.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *