Rynek

Czy czeskiego producenta antywirusów czeka fuzja z większym dostawcą IT?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zakupem firmy AVG Technologies zainteresowanych jest przynajmniej kilku międzynarodowych producentów oprogramowania biznesowego.

Czy czeskiego producenta antywirusów czeka fuzja z większym dostawcą IT?

Z doniesień dziennika Wall Street Journal wynika, że przejęciem wyspecjalizowanej w oprogramowaniu antywirusowym i systemach bezpieczeństwa firma AVG ma być zainteresowana przynajmniej jedna firma technologiczna. Nieoficjalnie mówi się jednak, że grono potencjalnych nabywców jest szersze i obejmuje także szereg inwestorów private equity. Co ciekawe, formalnie nie są prowadzone żadne działania zmierzające do zmian właścicielskich. Z informacji Wall Street Journal wynika jednak, że do ewentualnej transakcji mogłoby dojść w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Ewentualna fuzja z większym graczem wpisywałaby się w szereg działań konsolidacyjnych postępujących na rynku rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT. Jako przykład takiej transakcji warto wskazać choćby ogłoszone w 2010 roku przejęcie firmy McAfee przez koncern Intel. Z kolei w 2014 roku fundusz CVC Capital Partners nabył wyceniane na miliard dolarów udziały w innej czeskiej firmie – Avast Software.

Znana pierwotnie pod nazwą Grisoft firma została założona w 1991 roku. Nazwa AVG Technologies została wprowadzona w 2008 roku. Obecnie główna siedziba firmy AVG znajduje się w Holandii. Warto dodać, że rozwój działalności AVG na skalę międzynarodową nastąpił przy zaangażowaniu funduszy inwestycyjnych – m.in. Intel Capital. Z oficjalnych informacji wynika, że z rozwiązań bezpieczeństwa firmy AVG w skali świata korzysta dziś niemal 190 mln użytkowników.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *