MENU

Dariusz Bogdan z Ministerstwa Gospodarki do Gaz-System

8 lipca 2014Blog redakcji

bodgan_dariuszDariusz Bogdan, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska pod koniec czerwca. Nieoficjalnie mówi się, że planował to od dłuższego czasu. Przenosi się zaś do spółki Gaz-System będącej operatorem gazociągów w Polsce.

 

Dariusz Bogdan został powołany na funkcję podsekretarza stanu 21 grudnia 2007 r. W branży ICT najbardziej znany jest za programy promocji polskich firm ICT na świecie oraz doprowadzenie do tego, że w roku 2013 Polska stała się krajem partnerskim targów CeBIT. Zaprezentowało się na nich 183 polskich wystawców z branży ICT. Projekty te realizuje, podległy mu, Departament Gospodarki Elektronicznej.

W kompetencji Dariusza Bogdana pozostawały zagadnienia związane z nadzorem nad świadczeniem usług związanych z podpisem elektronicznym oraz wdrożeniem rozporządzenia eIDAS (w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym). Odpowiadał także za uruchomienie systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, dzięki któremu od 1 lipca 2011 r. działalność gospodarczą w Polsce można założyć online.

Odpowiadał też za zadania dotyczące bezpieczeństwa gospodarczego i umów offsetowych. Nadzorował ponadto kontrolę obrotu z zagranicą towarami, technologiami oraz usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa. W tym obszarze nadzorował m.in. przygotowanie i skuteczną koordynację realizacji „Strategii konsolidacji i wspierania rozwoju przemysłu obronnego na lata 2007-2012”.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »