Zmiany kadrowe

Dariusz Janik został Country Managerem Hitachi Vantara

Przypomnijmy, Hitachi Vantara powstała we wrześniu 2017 z połączenia firm Hitachi Data Systems, Hitachi Insight Group oraz Pentaho. W Polsce działała tylko ta pierwsza firma.

Dariusz Janik został Country Managerem Hitachi Vantara

Dariusz Janik odpowiadał za sektor publiczny w Hitachi Data Systems (Polska) w latach 2012-2016. Wcześniej przez 7 lat zajmował się dużymi klientami publicznymi w IBM Poland, a w latach 1999-2005 w Fujitsu Siemens Computers. Karierę zawodową zaczynał zaś w firmie Optimus SA.

Hitachi Vantara ma odpowiadać za dostarczanie rozwiązań opartych o dane – IoT, Big Data, rozwiązania do analizy danych – oraz platform cloud computing. W założeniu Hitachi Vantara ma dać klientom unikalne połączenie wiedzy operacyjnej i IT. „Na tego typu ofercie będziemy koncentrować się też w Polsce” – mówi Dariusz Janik.

Hitachi Vantara ma pomagać liderom biznesu w udoskonalaniu doświadczeń ich klientów, tworzeniu nowych strumieni przychodów i obniżaniu kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, poprzez wykorzystywanie wartości jaką posiadają w swoich danych.Ma się to odbywać poprzez łączenie innowacyjności technologii (IT), technologii operacyjnych (OT) i kompetencji w dziedzinie domeny, z organizacjami na całym świecie w celu przekształcenia danych w wymierne rezultaty tak dla biznesu jak i dla społeczeństwa. Klienci będą mogli zarządzać, przechowywać, analizować i wizualizować dane, a następnie podejmować odpowiednie działania bazując na zdobytej wiedzy. Analiza będzie dostępna w modelu ”on-premise” cloud czy hybrydowym. Wszystko to będzie możliwe dzięki połączeniu rozwiązań tradycynej platformy Hitachi Smart Data Center, platformy IoT Lumanda, oprogramowania Pentaho, dedykowanych usług i oprogramowania.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *