Zmiany kadrowe

Dariusz Kowalczyk-Tomerski wiceprezesem Columbus Energy S.A.

Nowy wiceprezes będzie odpowiadał m.in. za dział realizacji oraz budowy farm i magazynów energii Columbus, poinformowali przedstawiciele spółki. Wśród koordynowanych przez niego obszarów znalazły się też: Biuro Obsługi Klienta, serwis oraz IT.

Dariusz Kowalczyk-Tomerski wiceprezesem Columbus Energy S.A.
fot. Tomasz Zienkiewicz

Dariusz Kowalczyk-Tomerski posiada 20-letnie doświadczenie w branży IT, budowy infrastruktury technicznej i jej utrzymania, ze specjalizacją w zakresie cyberbezpieczeństwa. Przez ostatnie 12 lat był prezesem TP Teltech  (Orange Polska), gdzie odpowiadał m.in. za budowę największych projektów Szerokopasmowych FTTH oraz LTE i 5G. W latach 2009-11 był pełnomocnikiem zarządu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego ds. wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji, dyrektora Departamentu Gospodarki i Społeczeństwa Informacyjnego, a w okresie 2006-08 zajmował stanowisko dyrektora Departamentu w Pionie Rynku Biznesowego Telekomunikacji Polskiej S.A.

Menedżer jest także członkiem Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, a w przeszłości pełnił funkcje: członka Zarządu Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), członka Rady Informatyzacji, oraz członka Zarządu Eris European Regional Information Society.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Ukończył też podyplomowe studia EMBA oraz Zaawansowany Program Zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego.

“Rozpoczynam swoją przygodę z Columbus w niełatwym momencie rynkowym, ale w firmie z wielkim potencjałem. Bardzo dziękuję prezesowi Dawidowi Zielińskiemu i Radzie Nadzorczej za zaufanie, jakim mnie obdarzyli, powołując w skład zarządu. Liczę, że moje doświadczenie będzie pomocne w skutecznym zarządzaniu powierzonymi mi obszarami, co w efekcie przełoży się także na wyniki spółki” – podsumował Dariusz Kowalczyk-Tomerski.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.