Zmiany kadrowe

Dariusz Śpiewak wiceprezesem zarządu Poczty Polskiej ds. cyfryzacji

Wcześniej był m.in. pełnomocnikiem Ministra Finansów ds. Informatyzacji, Przewodniczący Rady Informatyzacji Resortu Finansów, wieloletni członek zarządu ZUS nadzorujący Pion Operacji i Eksploatacji Systemów, prezes spółki Post-Tel (Grupa Poczta Polska).

Dariusz Śpiewak wiceprezesem zarządu Poczty Polskiej ds. cyfryzacji
Dariusz Śpiewak, wiceprezes PIIT, koordynator hubu GAIA-X w Polsce

Ostatnio był CEO firmy Force System oraz CIO w spółce Polski Gaz TUW (Grupa PGNIG). Jest też doradcą w Akceleratorze EdTech Hub – innowacje publiczne oraz członkiem Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, a jednocześnie pełnomocnikiem zarządu PIIT ds. GAIA-X.

Dariusz Śpiewak to absolwent wydziałów Finansów i Bankowości oraz Informatyki i Ekonometrii Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania zasobami IT w Instytucie Informatyki i Automatyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej oraz CIO Academy w Said Business School University of Oxford. Zajmował się kontrolą zarządczą w administracji publicznej członek komitetu audytu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Miar Oprogramowania w Polsce zajmującego się badaniem złożoności, pomiaru i wyceny oprogramowania. Posiada bogate doświadczenie w realizacji dużych i złożonych projektów informatycznych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *