Działająca w chmurze platforma 3DEXPERIENCE to umożliwiające zdalną pracę rozwiązanie, które sprawdziło się w Chinach oraz innych krajach podczas pandemii COVID-19 – zapewnia producent, Dassault Systèmes. Francuska firma wskazuje tą i inne inicjatywy wspierające użytkowników w zmaganiach z koronawirusem.
W związku z zastosowanymi środkami społecznej izolacji oraz zamknięciem większości firm – znaczna część użytkowników musi obecnie pracować zdalnie z domu. Platforma 3DEXPERIENCE zapewnia im taki tryb pracy umożliwiając zdalne organizowanie, planowanie, śledzenie i realizację projektów, twierdzą przedstawiciele Dassault Systèmes. Tym samym rozwiązanie to pozwala zachować ciągłość biznesową, operacyjną i cyfrową, rozszerzając działalność na wirtualne środowisko w chmurze.
„Działania, które podjęliśmy w odpowiedzi na COVID‐19, mają na celu promowanie bezpieczeństwa dla naszych pracowników, partnerów i klientów dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, które pomogą im pracować z dowolnego miejsca dzięki środowisku 3DEXPERIENCE. Podjęliśmy też pewne kroki przyspieszające innowacje w dziedzinie badań i rozwoju, inżynierii produkcji oraz logistyki” – zapewnił Bernard Charlès, wiceprezes i dyrektor generalny w Dassault Systèmes.
Różnorodne rozwiązania i inicjatywy
Jedną z inicjatyw francuskiego producenta są rozwiązania oparte o platformy Medidata. Umożliwiają one firmom biofarmaceutycznym, badaczom akademickim oraz startupom analizowanie i udostępnianie danych wspierających innowacje w zakresie współpracy naukowej oraz szybszego generowania wyników badań klinicznych, a także optymalizacji procesów produkcyjnych. Przykładem może być choćby aplikacja SIMULIA XFlow, która umożliwiła zaprojektowanie oraz symulację systemów dostarczania powietrza i wentylacji w nowo wybudowanym szpitalu Leishenshan w chińskim Wuhan.
Firma wprowadza także rozszerzony zestaw możliwości e-learningu, szkoleń i programów certyfikacji online, aby partnerzy mogli podnosić umiejętności podczas pracy zdalnej. Doświadczenia edukacyjne z dziedzin takich jak m.in. projektowanie, inżynieria czy wytwarzanie i produkcja, są systematycznie integrowane z ofertami chmurowymi – zapewniają eksperci reprezentujący producenta. Zachowana ma być również ciągłość usług dla instytucji edukacyjnych i programów nauczania online.
Z kolei inicjatywa Open Innovation ma na celu rozwiązywanie problemów, takich jak choćby drukowanie części zamiennych 3D lub przyspieszenie projektowania związanego z produkcją respiratorów. Pomocna jest w tym „Społeczność Open COVID‐19” gromadząca inżynierów, projektantów, producentów, ekspertów, naukowców i producentów, będących członkami laboratorium 3DEXPERIENCE z krajów taki jak USA, Wielka Brytania, Indie, Francja czy Holandia.