Branża ITStartupyRynek

Deel – amerykański jednorożec rozpoczął działalność w Polsce

Dzięki usługom firmy – działającej w obszarze technologii HR i finansów – polskie przedsiębiorstwa będą mogły zatrudniać specjalistów z całego globu, zawierać z nimi umowy i rozliczać się bez zbędnej biurokracji – poinformowali przedstawiciele Deel.

Deel – amerykański jednorożec rozpoczął działalność w Polsce
Liina Laas, dyrektor ds. ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej w Deel Źródło: materiały prasowe.

Technologia Deel umożliwia sprawne zatrudnianie oraz zarządzanie globalnymi zespołami: od podpisania umowy zgodnej z lokalnym prawem pracy, przez prowadzenie dokumentacji kadrowej, rozliczenia podatkowe i ubezpieczeniowe, pensje oraz bonusy.

„Dzięki naszemu rozwiązaniu budowanie zespołów stało się jeszcze prostsze. Nie ważne, w jakim miejscu znajduje się pracownik idealnie pasujący na oferowane przez daną firmę stanowisko. To my podpisujemy z nim umowę, płacimy pensję czy udzielamy urlopu. Nasi klienci nie muszą znać specyficznych przepisów prawa pracy w każdym kraju – specjaliści Deel są na bieżąco ze wszystkimi regulacjami” – zapewnia Liina Laas, dyrektor ds. ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej w Deel.

Zespół Deel tworzy obecnie ponad 1 200 osób w różnych zakątkach świata. Firma ma około 10 000 klientów z ponad 150 krajów. Do grona podmiotów korzystających z technologii Deel należą między innymi: Coinbase, Intercome i Shopify. Jak wskazują przedstawiciele spółki, jej potencjał wciąż rośnie – startup założony w 2019 przez Alexa Bouazizi i Shuo Wanga wart jest obecnie 5,5 mld dolarów i ma status jednorożca.

„Wchodzimy na kolejne rynki, które mają potrzebę zatrudniania kolejnych ekspertów. Przy takim tempie wzrostu biznesu jak w Polsce i zauważalnych problemach w rekrutacji specjalistów, skutecznym rozwiązaniem jest wykorzystanie potencjału pracowników z innych krajów, a nawet kontynentów. Jestem przekonana, że polscy przedsiębiorcy szybko zwrócą uwagę na możliwości, jakie daje im Deel” – podsumowuje Liina Laas.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *