RynekPolecane tematy

Dimension Data finalizuje przejęcie NextiraOne

Marka NextiraOne zostanie zmieniona na Dimension Data w ciągu 3 miesięcy. Andrew Coulsen pozostanie na stanowisku CEO Dimension Data Europe i będzie odpowiedzialny za integrację firm. Natomiast David Winn, CEO i prezes zarządu NextiraOne będzie zarządzał oddziałami NextiraOne we Francji i Włoszech, będąc jednocześnie doradcą firmy Dimension Data ds. klientów i dostawców.

Dimension Data finalizuje przejęcie NextiraOne

Dimension Data sfinalizowała pierwszą część z dwuetapowej transakcji nabycia całej działalności operacyjnej NextiraOne wraz z jej 1850 pracownikami w Polsce oraz Austrii, Belgii, Czechach, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, Luksemburgu, Niemczech, Portugalii, Słowacji, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii. Firma Dimension Data jest zdecydowana kupić także oddziały NextiraOne we Francji i Włoszech w połowie 2015 r., pod warunkiem spełnienia przez nie określonych warunków biznesowych. Dimension Data nie ujawnia kwoty transakcji.

W 2013 roku Grupa ogłosiła, że w przeciągu 5 lat podwoi wartość przychodów z 6 mld USD do 12 mld USD. W ciągu ostatnich 10 lat trzykrotnie powiększyliśmy nasz biznes, a obecnie planujemy podwoić go poprzez rozwój organiczny i strategiczne nabywanie firm. Zakup NextiraOne jest pierwszym znaczącym krokiem w naszej pięcioletniej strategii. Dzięki tej transakcji Dimension Data będzie mogła wejść w nowe obszary rynku i rozwinąć bazę klientów. Zapewni nam także możliwość rozwoju na rynku średnich przedsiębiorstw” – powiedział Brett Dawson, CEO Dimension Data plc.

Z NextiraOne, będącą teraz częścią Dimension Data, naszą wizją jest zdobycie pozycji wiodącego europejskiego dostawcy rozwiązań i usług IT” – stwierdza Brett Dawson, CEO Dimension Data plc.

Strategią Dimension Data jest oferowanie połączonego portfolio obu firm do sektora MSP, usługowego, publicznego i dużych przedsiębiorstw. NextiraOne ma poprawić konkurencyjność Dimension Data w obszarze rozwiązań unified communications i collaboration. “Z NextiraOne, będącą teraz częścią Dimension Data, naszą wizją jest zdobycie pozycji wiodącego europejskiego dostawcy rozwiązań i usług IT” – stwierdza Brett Dawson.

Obecność Dimension Data w Europie wzrośnie z 10 do 16 krajów i będziemy bezpośrednio obecni w 6 dodatkowych krajach, takich jak: Polska, Węgry, Słowacja, Austria, Portugalia i Irlandia. Natomiast w krajach, w których dotychczas działała firma Dimension Data mamy teraz znacznie większy udział w rynku. Zyskaliśmy także 1075 wyjątkowych specjalistów oraz silną pozycję NextiraOne w sektorze publicznym i usługowym, która daje nam możliwość wejścia w nowe obszary rynku” – mówi Andrew Coulsen, CEO, Dimension Data Europe.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *