RynekPolecane tematy

Dimension Data finalizuje przejęcie NextiraOne

Marka NextiraOne zostanie zmieniona na Dimension Data w ciągu 3 miesięcy. Andrew Coulsen pozostanie na stanowisku CEO Dimension Data Europe i będzie odpowiedzialny za integrację firm. Natomiast David Winn, CEO i prezes zarządu NextiraOne będzie zarządzał oddziałami NextiraOne we Francji i Włoszech, będąc jednocześnie doradcą firmy Dimension Data ds. klientów i dostawców.

Dimension Data finalizuje przejęcie NextiraOne

Dimension Data sfinalizowała pierwszą część z dwuetapowej transakcji nabycia całej działalności operacyjnej NextiraOne wraz z jej 1850 pracownikami w Polsce oraz Austrii, Belgii, Czechach, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, Luksemburgu, Niemczech, Portugalii, Słowacji, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii. Firma Dimension Data jest zdecydowana kupić także oddziały NextiraOne we Francji i Włoszech w połowie 2015 r., pod warunkiem spełnienia przez nie określonych warunków biznesowych. Dimension Data nie ujawnia kwoty transakcji.

W 2013 roku Grupa ogłosiła, że w przeciągu 5 lat podwoi wartość przychodów z 6 mld USD do 12 mld USD. W ciągu ostatnich 10 lat trzykrotnie powiększyliśmy nasz biznes, a obecnie planujemy podwoić go poprzez rozwój organiczny i strategiczne nabywanie firm. Zakup NextiraOne jest pierwszym znaczącym krokiem w naszej pięcioletniej strategii. Dzięki tej transakcji Dimension Data będzie mogła wejść w nowe obszary rynku i rozwinąć bazę klientów. Zapewni nam także możliwość rozwoju na rynku średnich przedsiębiorstw” – powiedział Brett Dawson, CEO Dimension Data plc.

Z NextiraOne, będącą teraz częścią Dimension Data, naszą wizją jest zdobycie pozycji wiodącego europejskiego dostawcy rozwiązań i usług IT” – stwierdza Brett Dawson, CEO Dimension Data plc.

Przeczytaj również
Dobre wyniki finansowe Exclusive Networks (właściciela Veracomp) za 2020 rok

Strategią Dimension Data jest oferowanie połączonego portfolio obu firm do sektora MSP, usługowego, publicznego i dużych przedsiębiorstw. NextiraOne ma poprawić konkurencyjność Dimension Data w obszarze rozwiązań unified communications i collaboration. “Z NextiraOne, będącą teraz częścią Dimension Data, naszą wizją jest zdobycie pozycji wiodącego europejskiego dostawcy rozwiązań i usług IT” – stwierdza Brett Dawson.

Obecność Dimension Data w Europie wzrośnie z 10 do 16 krajów i będziemy bezpośrednio obecni w 6 dodatkowych krajach, takich jak: Polska, Węgry, Słowacja, Austria, Portugalia i Irlandia. Natomiast w krajach, w których dotychczas działała firma Dimension Data mamy teraz znacznie większy udział w rynku. Zyskaliśmy także 1075 wyjątkowych specjalistów oraz silną pozycję NextiraOne w sektorze publicznym i usługowym, która daje nam możliwość wejścia w nowe obszary rynku” – mówi Andrew Coulsen, CEO, Dimension Data Europe.

Tagi

Komentarze

Dodaj także na LinkedIn feed

Powered by WP LinkPress