Branża ITRynek

Do firmy Escola dołączył zespół 20 specjalistów IT z IT.focus

Doświadczeni programiści wzmocnić mają segment usług software house, poinformowali przedstawiciele firmy tworzącej aplikacje mobilne i webowe. Tym samym Escola S.A. to już 107-osobowy zespół oraz kolejne biuro w Polsce, w Katowicach.

Do firmy Escola dołączył zespół 20 specjalistów IT z IT.focus

Powiększenie spółki o zespół IT.Focus to kolejny krok w strategii rozwoju Escoli, który przedstawiono w czasie emisji crowdfundingowej. “Jesteśmy dumni, że do naszej grupy dołączył tak doświadczony zespół, co ważne, dotychczasowa kadra zarządzająca będzie dalej rozwijać zespół w Katowicach, a biuro zostanie utrzymane. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do aplikowania do pracy w nowym, tym razem śląskim oddziale Escoli” – skomentował dr Krzysztof Wojewodzic, CEO Escola.

Przypomnijmy, że spółka IT.focus powstała w 2016 roku – tworzy aplikacje mobilne, webowe i PWA. Jej zespół wykonał dotychczas przeszło 100 projektów i jako pierwszy w Polsce uzyskał certyfikat Google potwierdzający kompetencje w tworzeniu nowoczesnych aplikacji mobilnych PWA.

Specjalizując się w JavaScripcie możemy dostarczać rozwiązania z zakresu aplikacji webowych, mobilnych oraz backendowych. Bardzo cieszymy się, że dołączamy do zespołu Escola, ludzi, którzy z pasją i najwyższym profesjonalizmem tworzą oprogramowanie, a także są jednym z najszybciej rozwijających się software houseów w Europie. Wierzymy, że synergia w rozwiązaniach technologicznych i procesach biznesowych pozwoli naszym wspólnym klientom dostarczać jeszcze większą wartość” – powiedział Jakub Król, CEO IT.Focus.

Dodajmy, że w poprzednich akwizycjach Escola nabyła prawa do marki Mobile Trends, w której skład wchodzą Mobile Trends Awards, Mobile Trends Conference oraz serwis MobileTrends.pl. Transakcją powiązaną było przejęcie zespołu ClickMaster z Krakowa celem rozbudowania swoich struktur kadrowych oraz przejęcia projektów. Z kolei w listopadzie ubiegłego roku Escola przejęła zespół nastawiony na działalność w ramach sektora edukacji – Deal IT z Kalisza.

Firma Escola planuje zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze w 2022 roku. Poza bazową działalnością jako software house, spółka dywersyfikuje biznes produktami własnymi. W portfelu spółek tworzonych jako venture building rozwija aplikację Meetinga.com, platformę e-learnignową Wellms.io, platformę do kursów on-line MyVOD.io, oprogramowanie dla sklepów internetowych Heseya.com oraz aplikację dla branży HoReCa – Frivo.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *