Zmiany kadrowe

Dr Grażyna Żebrowska dołączyła do zarządu IDEAS NCBR

Nowa członkini zarządu, z wieloletnim doświadczeniem w obszarze AI i ekonomii cyfrowej, ma pomóc instytucji w jeszcze efektywniejszym działaniu i budowaniu marki na arenie międzynarodowej – poinformowali przedstawiciele IDEAS NCBR.

Dr Grażyna Żebrowska dołączyła do zarządu IDEAS NCBR

Dr Grażyna Żebrowska jest absolwentką fizyki stosowanej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Doktorat z zastosowań nauk fizycznych w medycynie uzyskała na Uniwersytecie Rennes 1
we Francji i na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 2003-2019 pracowała jako doradca ds. nauki, technologii
i szkolnictwa wyższego w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie, USA. Zajmowała się inicjowaniem i organizacją współpracy między polskimi i amerykańskimi instytucjami naukowymi
i akademickimi. Była również zaangażowana w promowanie polskich uczelni wyższych i jednostek naukowych w Stanach Zjednoczonych. Od 2019 r. kierowała Departamentem Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W latach 2020-2022 pełniła funkcję Dyrektorki Generalnej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy IDEAS NCBR podpisało MoU (z ang. memorandum of understanding)
z Center For Artificial Intelligence and Advanced Robotics na National Taiwan University, jak również z ośrodkiem badawczym CVC Barcelona działającym w obszarze widzenia maszynowego. Tworzenie sieci ośrodków partnerskich otwiera przed IDEAS NCBR wiele możliwości. Począwszy od kształcenia naukowców, którzy dzięki temu mają szansę uczestniczyć w międzynarodowych projektach, przez wymiany akademickie, aż po możliwość tworzenia konsorcjów, które pozwolą na staranie się o duże granty UE na prowadzone badania.

„Dynamiczny rozwój badań i zastosowań w obszarze sztucznej inteligencji i ekonomii cyfrowej wymaga współpracy z najlepszymi ośrodkami akademickimi i naukowymi nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Znalezienie wspólnych celów, optymalnych dróg wymiany wiedzy i doświadczeń z instytucjami partnerskimi to obok znakomitej kadry naukowej podstawa sukcesu“ – skomentowała dr Grażyna Żebrowska.

Przeczytaj również
Maciej Jakubowski nowym CTO w Empik Group
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *