Zmiany kadrowe

Dr inż. Karol Antczak nowym vice CTO w Trusted Software Services

Naukowiec od trzech lat współpracuje z Trusted Software Services, współtworząc rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Jego specjalizacja to praktyczne zastosowanie metod deep learningu. Jak poinformowali przedstawiciele software house’u, Karol Antczak będzie odpowiadał za dalszy rozwój technologii AI i Blockchain.

Dr inż. Karol Antczak nowym vice CTO w Trusted Software Services

W TSS Karol Antczak przygotowywał m.in. modele AI dla systemu analizy tatuaży inksearch.co, wykrywania przejść na zdjęciach VR spotbrowser.com czy przewidywania stanu serwerów cloudscale.io. Doświadczenie w branży IT zdobywał pracując dla marki Samsung. Aktywnie działa w środowisku naukowym, a obszarem jego zainteresowań badawczych są praktyczne zastosowania głębokich sieci neuronowych ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki medycznej.

“Na nowym stanowisku będę odpowiedzialny za planowanie, analizę i nadzór projektów prowadzonych wewnętrznie, ze szczególnym uwzględnieniem nowych technologii, takich jak AI, blockchain czy innowacyjne rozwiązania płatnicze. Czeka mnie czas pełen wyzwań. Obecnie pracujemy nad projektami związanymi nie tylko z przetwarzaniem obrazów za pomocą uczenia maszynowego, lecz także analizą sygnałów czy ścieżek audio. Wykorzystujemy przy tym najnowocześniejsze algorytmy i modele” – skomentował Karol Antczak.

Trusted Software Services to software house specjalizujący się w nowoczesnych rozwiązaniach bazujących na sztucznej inteligencji. O szybkim rozwoju firmy świadczy fakt, że jeszcze w 2021 roku liczyła ona jedynie 45 pracowników, dziś natomiast zatrudnia ich 80. Ubiegły rok zakończyła z przychodem netto 6 mln zł i zyskiem netto 650 tys. Jak wskazują przedstawiciele spółki, awans Karola Antczaka ma znacząco wpłynąć na rozwój projektów AI prowadzonych przez TSS.

Przeczytaj również
Robert Pławiak zostaje nowym CIO/CDO w Polpharma

“Karol odpowiadał za realizację pierwszych projektów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w naszym software house’ie. To zaowocowało kolejnymi zleceniami, a obszar AI stał się jednym z głównych filarów naszej działalności. Jestem przekonany, że dobrze odnajdzie się w nowej roli. Jest czynnym naukowcem i autorem wielu publikacji w dziedzinie deep learningu. Fakt, że ma on zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną oraz doskonale zna najnowsze osiągnięcia nauki w dziedzinie sztucznej inteligencji jest wartością dodaną dla naszych klientów” – podsumował Adam Paczuski, CEO Trusted Software Services.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.