Zmiany kadrowe

Dr inż. Karol Antczak nowym vice CTO w Trusted Software Services

Naukowiec od trzech lat współpracuje z Trusted Software Services, współtworząc rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Jego specjalizacja to praktyczne zastosowanie metod deep learningu. Jak poinformowali przedstawiciele software house’u, Karol Antczak będzie odpowiadał za dalszy rozwój technologii AI i Blockchain.

Dr inż. Karol Antczak nowym vice CTO w Trusted Software Services

W TSS Karol Antczak przygotowywał m.in. modele AI dla systemu analizy tatuaży inksearch.co, wykrywania przejść na zdjęciach VR spotbrowser.com czy przewidywania stanu serwerów cloudscale.io. Doświadczenie w branży IT zdobywał pracując dla marki Samsung. Aktywnie działa w środowisku naukowym, a obszarem jego zainteresowań badawczych są praktyczne zastosowania głębokich sieci neuronowych ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki medycznej.

“Na nowym stanowisku będę odpowiedzialny za planowanie, analizę i nadzór projektów prowadzonych wewnętrznie, ze szczególnym uwzględnieniem nowych technologii, takich jak AI, blockchain czy innowacyjne rozwiązania płatnicze. Czeka mnie czas pełen wyzwań. Obecnie pracujemy nad projektami związanymi nie tylko z przetwarzaniem obrazów za pomocą uczenia maszynowego, lecz także analizą sygnałów czy ścieżek audio. Wykorzystujemy przy tym najnowocześniejsze algorytmy i modele” – skomentował Karol Antczak.

Trusted Software Services to software house specjalizujący się w nowoczesnych rozwiązaniach bazujących na sztucznej inteligencji. O szybkim rozwoju firmy świadczy fakt, że jeszcze w 2021 roku liczyła ona jedynie 45 pracowników, dziś natomiast zatrudnia ich 80. Ubiegły rok zakończyła z przychodem netto 6 mln zł i zyskiem netto 650 tys. Jak wskazują przedstawiciele spółki, awans Karola Antczaka ma znacząco wpłynąć na rozwój projektów AI prowadzonych przez TSS.

Przeczytaj również
Cezary Mąka dołączył do zespołu marketingu Sharp Electronics CEE

“Karol odpowiadał za realizację pierwszych projektów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w naszym software house’ie. To zaowocowało kolejnymi zleceniami, a obszar AI stał się jednym z głównych filarów naszej działalności. Jestem przekonany, że dobrze odnajdzie się w nowej roli. Jest czynnym naukowcem i autorem wielu publikacji w dziedzinie deep learningu. Fakt, że ma on zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną oraz doskonale zna najnowsze osiągnięcia nauki w dziedzinie sztucznej inteligencji jest wartością dodaną dla naszych klientów” – podsumował Adam Paczuski, CEO Trusted Software Services.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *