ProgramowanieRynek

Eksperci z Coders Lab poprowadzą laboratorium kodowania na Uniwersytecie SWPS

Szkoła programowania Coders Lab rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem SWPS – została partnerem dydaktycznym otwartego w tym roku kierunku informatyka. I tak, eksperci szkoły opracowali program laboratoriów kodowania, które poprowadzą w ramach zajęć z podstaw matematyki oraz programowania.

Eksperci z Coders Lab poprowadzą laboratorium kodowania na Uniwersytecie SWPS
Foto: Adobe Stock

Wspomniany cykl warsztatów z praktykiem branży IT będzie miał formę bootcampu programistycznego przygotowanego na bazie wybranych ćwiczeń i projektów, wymaganych obecnie na bootcampach Coders Lab. “Programy oraz materiały bootcampów są dostosowywane do wymagań rynku pracy i aktualizowane co 3-4 miesiące. Nie bez znaczenia jest tu partnerstwo z grupą Pracuj.pl, które daje nam stały wgląd w potrzeby pracodawców” – powiedział Jacek Tchórzewski, współzałożyciel i główny wykładowca Coders Lab.

Laboratoria na Uniwersytecie SWPS prowadzone w formie bootcampu mają być uzupełnieniem kierunku uniwersyteckiego, do którego wprowadzą wymiar praktyczny oraz wiedzę ekspertów na bieżąco obserwujących potrzeby rynku pracy.

“Współpraca Uniwersytetu z firmą Coders Lab niesie za sobą wiele korzyści. Jest połączeniem dużej dawki wiedzy przekazywanej przez wykładowców uczelni, uzupełnionej autorską metodyką nauczania firmy Coders Lab, gwarantującą uzyskanie cennej praktyki w zakresie programowania. Jestem przekonany, że zarówno studenci, jak i potencjalni pracodawcy docenią tę synergię” – stwierdził dr Piotr Zawistowski z Katedry Informatyki na Wydziale Projektowania Uniwersytetu SWPS.

Program laboratoriów kodowania opracowano na bazie bootcampu Python. Zajęcia będą prowadzone na platformie edukacyjnej Coders Lab opracowanej na potrzeby nauki zdalnej, a ćwiczenia zostaną zorganizowane w niewielkich, maksymalnie 10-osobowych grupach.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *