MENU

Engave wdroży system informacji pasażerskiej transportu publicznego w kolejnym mieście Kazachstanu

15 listopada 2017Branża, Rynek

Dzisiaj (15 litopada) w Kyzylordzie, w Kazachstanie, podczas IX Forum Inwestycyjnego „Bajkonur Invest, Grupa Engave podpisała kolejne memorandum o współpracy pomiędzy krajami w zakresie budowania systemów wspomagających działanie transportu publicznego.

W ramach dzisiejszego Forum Inwestycyjnego, którego tematem jest: „Rozwój współpracy międzynarodowej” – Grupa Engave podpisała kolejne memorandum w Kazachstanie. Jest ono ważnym etapem dyplomatycznym poprzedzającym zawarcie umowy. Dokumenty ze strony Kyzylordy podpisał Nurlybek Nalibaev, Akim Miasta Kyzylorda, zaś ze strony Engave – Marcin Figiel, CEO Engave Kazkhstan Ltd.

Projekt, który wkrótce  zaczniemy realizować, to elektroniczny system biletowy oraz płatniczy dla miasta Kyzylorda. Dzięki wdrożeniu naszego rozwiązania, mieszkańcy Kyzylordy otrzymają nowoczesny system biletowy, zaś przedsiębiorcy i konsumenci zyskają dodatkowe narzędzie płatnicze” – mówi Marcin Figiel. „W pierwszym etapie oddajemy system aplikacyjny dedykowany dla społeczności w Kazachstanie. EngavePay, to w pełni autorski system umożliwiający realizację dowolnych płatności oraz nabywanie zdefiniowanych usług za pośrednictwem mobilnej aplikacji pracującej na najpopularniejszych platformach Android oraz iOS. Nasz system w przyszłości może objąć swym zakresem rozliczanie codziennych transakcji konsumenckich, co w efektywny sposób pozwoli na wyparcie obrotu gotówkowego przez płatności elektroniczne” – dodaje Dominik Żochowski, prezes zarządu Engave Polska.

Jak podkreślali wielokrotnie przedstawiciele władz Kazachstanu, miejscowa gospodarka powinna brać przykład z Polski i aktywizować małe i średnie przedsiębiorstwa. „Każda aktywność w tym zakresie będzie wspierana przez władze centralne i lokalne. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zaproponowaliśmy rozwiązanie wspierające rozwój MŚP” – przekonują przedstawiciele Grupy Engave.

Celem forum w Kyzyroldzie jest nawiązanie obustronnie korzystnego partnerstwa inwestorów zagranicznych i krajowych z firmami regionu, a w szczególności zaangażowanie przedstawicieli biznesu, nauki i rządu w pomoc w zakresie realizacji projektów inwestycyjnych. Szczególnym celem aktualnego forum jest omówienie możliwości modernizacji gospodarki regionu poprzez rozwój kluczowych gałęzi przemysłu i nauki.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »