Rynek

EPAM Systems zatrudni 500 osób w Trójmieście

W Trójmieście firma poszukuje m.in. programistów Java, Java Script, .Net oraz specjalistów z zakresu baz danych, analityków biznesowych oraz testerów. Do końca roku 2014 planowane jest zatrudnienie ponad 100 osób, ale plan zakłada w Gdańskim biurze firmy etaty dla ponad 500 pracowników na przestrzeni 4-5 lat.

EPAM Systems zatrudni 500 osób w Trójmieście

Jak zauważa Przemek Fedyczkowski, dyrektor zarządzający EPAM Systems w Polsce, wybór Trójmiasta na nową siedzibę firmy podyktowany był: kwestią zasobów tej aglomeracji (trzy prężne i współdziałające miasta dysponujące 1,2 miliona mieszkańców), bogatym i zróżnicowanym ‘ekosystem’ firm i pracowników IT, jak również dużą społecznością studentów z licznych trójmiejskich szkół wyższych zapewniającą ciągły dopływ młodych talentów niezbędny do rozwoju każdej firmy.

EPAM to dostawca usług z dziedziny tworzenia oprogramowania. Biuro w Gdańsku to kolejny – po krakowskim i wrocławskim – oddział tej firmy w Polsce. Obecnie w EPAM Systems w Polsce pracuje 220 osób. Programiści z Trójmiasta mają tworzyć oprogramowanie dla klientów z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Europy Zachodniej. „Klienci EPAM to firmy IT z całego świata, w tym także z Doliny Krzemowej. Nasze zespoły będą ich bezpośrednim partnerem projektowym” – mówi Przemysław Fedyczkowski.

Programiści z Polski już teraz opracowują technologie dla firmy będącej jednym z liderów sektora tzw. ‘Big Data’. Wkrótce EPAM w Polsce podejmie również współpracę z jedną z amerykańskich instytucji finansowych. Do klientów EPAM należą m.in. : Thomson Reuters, UBS, Microsoft, Oracle, Expedia, Coca-Cola, SAP czy Barclays Capital.

Inwestycja firmy EPAM wpisuje się w trend rozwoju sektorów strategicznych pomorskiej gospodarki. To co wyróżnia sektor ICT/ITO w Trójmieście, to różnorodność kompetencji poszukiwanych przez inwestorów – zarówno już obecnych w regionie jak i rozpoczynających dopiero swoją działalność” – tłumaczy Michał Kacprowicz, Project Manager sektora ICT w Invest In Pomerania.

Inwestycja została zrealizowana przy wsparciu Miasta Gdańska, Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego InvestGDA oraz Agencji Rozwoju Pomorza, współpracujących w ramach inicjatywy Invest in Pomerania.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *