BranżaRynek

Euvic został strategicznym partnerem Google Cloud

Nawiązane partnerstwo wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Euvic szczególnie w zakresie wzmocnienia roli infrastruktury IT – rozszerza bowiem portfolio Grupy i zwiększa jej możliwości w obszarach usług migracji oraz utrzymania, poinformowali przedstawiciele Euvic. Google Cloud jest więc teraz kluczowym dostawcą usług chmurowych dla Euvic, obok Microsoft i AWS.

Euvic został strategicznym partnerem Google Cloud

W ramach współpracy firma rozszerzy swoje kompetencje o obszary związane m.in. z Google Workspace, Google Cloud Platform i Security. Nie małą rolę odegrać ma również obszar związany z rozwojem algorytmów uczenia maszynowego (machine learning) i sztucznej inteligencji, a także usług i rozwiązań deweloperskich.

„Myśl o szansach biznesowych, jakie możemy wzajemnie wykreować i którymi możemy się dzielić w ramach partnerstwa z Google Cloud, napawa mnie wyjątkowym entuzjazmem. Cieszę się, że tak duży gracz na rynku, w dodatku z tak ciekawym DNA, dostrzegł w Euvic partnera, z którym chce rozwijać biznes. Rozwój, który wiąże się z tym, że stanowi paliwo dla naszych zespołów i biznesu, który z roku na rok rośnie w siłę – również dzięki naszym partnerom” – skomentował Łukasz Czernecki, wiceprezes Euvic S.A

Dotychczasowe doświadczenie w zakresie usług i rozwiązań chmurowych firmy bazowało na chmurze Microsoft i AWS. Współpraca z Google Cloud oznacza dalszy rozwój kompetencji w tym zakresie oraz skalowanie dotychczasowego know-how. Dzięki nawiązanemu partnerstwu Euvic zaproponuje zatem klientom korzystanie z różnorodnych usług i rozwiązań chmurowych, również w modelu multicloud.

„W ostatnim czasie obserwujemy dosyć silny trend związany z dywersyfikacją chmury. Jest on efektem różnic między ofertami dostawców – każda ma swoją specyfikę i wyróżniki, które odpowiadają różnym scenariuszom biznesowym. Wybór chmury zależy od aktualnych potrzeb, procesów biznesowych i planów rozwoju. Te mogą być różne – tak różne jak różni są nasi klienci. Mając w ofercie usługi i narzędzia wielu światowych dostawców chmury, możemy elastycznie reagować na ich potrzeby i wspierać ich biznes proponując rozwiązania najbardziej atrakcyjne pod względem wydajności, elastyczności i ceny” – podsumował Marcin Wojtaszek, wiceprezes zarządu Euvic IT S.A.

Przeczytaj również
Pandemia napędza rynek e-commerce, ale nie wszędzie
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *