Zmiany kadrowe

Ewa Lis–Jeżak na czele IDC w Polsce i w krajach bałtyckich

Pełniąc funkcję dyrektora zarządzającego IDC w Polsce i krajach bałtyckich będzie odpowiedzialna m.in. za wzmocnienie pozycji firmy IDC na rynku usług konsultingowych.

Ewa Lis–Jeżak na czele IDC w Polsce i w krajach bałtyckich

Strategia IDC w Polsce i krajach bałtyckich zakładać ma m.in. zwiększenie zaangażowania w projekty o charakterze strategicznym. Odbiorcami takich usług IDC mają być firmy oferujące rozwiązania IT, a także przedsiębiorstwa rozwijające własny biznes w oparciu o takie rozwiązania. “IDC istnieje w Polsce od ponad dwudziestu lat. Nasz bardzo doświadczony zespół analityków nie tylko uważnie obserwuje zmiany na rynku w Polsce, ale też bierze udział w projektach europejskich i globalnych, skupionych na nowych wyzwaniach – takich jak strategie multicloud, zastosowania sztucznej inteligencji, robotyka i relacje człowiek-maszyna, przyszłość środowiska pracy, blockchain czy cyfrowa tożsamość. Co ważne, nasi analitycy potrafią łączyć wiedzę o rynku nowych technologii z potrzebami, oczekiwaniami i trendami branżowymi” – podkreśla Ewa Lis-Jeżak. Jej zdaniem, aby sprostać dzisiejszym wyzwaniom rynkowym niezbędne jest stałe dostosowywanie strategii biznesowych do zmieniających się realiów rynkowych.

Jednocześnie, rola doradztwa w obszarze technologii staje się trudna do przecenienia, zwłaszcza, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że technologia pełni dziś kluczową rolę dla większości organizacji biznesowych. “Wykorzystując kompetencje zespołu lokalnego, ale też przy współpracy z naszymi ekspertami na całym świecie, chciałbym realizować coraz więcej projektów o charakterze doradztwa strategicznego zarówno dla dostawców technologii, jak i jej użytkowników – czyli dyrektorów działów IT w dużych przedsiębiorstwach. Zmiany w obszarze technologii są bardzo dynamiczne i na przestrzeni ostatnich lat wymusiły na wszystkich graczach ogromne przeszeregowania. Nie ma dzisiaj działalności stabilnej i przewidywalnej. Strategie trzeba dostosowywać na bieżąco, a aby robić to możliwie najbezpieczniej – potrzebna jest wiedza. My ją oferujemy” – dodaje.

Ewa Lis-Jeżak jest związana z branżą nowych technologii od ponad 20 lat. Przed objęciem stanowiska dyrektora zarządzającego IDC w Polsce i krajach bałtyckich pełniła obowiązki członka zarządu IDC w regionie CEE. Odpowiadała również za działania marketingowe IDC w regionie Europy Środkowo – Wschodniej. Wcześniej związana była m.in. z firmami Symantec oraz Hewlett-Packard. Ewa Lis-Jeżak ukończyła prawo europejskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez kilka lat wykładała komunikację na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Europejskiej im. Tischnera w Krakowie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *