Zmiany kadrowe

Ewelina Orzechowska nową Country Manager polskiego oddziału Twisto

Czeski fintech Twisto, wkracza w nową fazę rozwoju na polskim rynku. Ewelina Orzechowska przejmuje stery jako nowy Country Manager polskiego oddziału, wnosząc bogate doświadczenie zarówno w rozwoju komercyjnym i strategicznym – poinformowali przedstawiciele Twisto. W nadchodzących latach fintech planuje umocnić swoją pozycję na rynku, jako innowatora w zakresie rozwiązań technologicznych w sektorze płatności. 

Ewelina Orzechowska nową Country Manager polskiego oddziału Twisto

Ewelina Orzechowska, obecnie kierująca polskim oddziałem, to menedżerka z 14-letnim doświadczeniem w rozwijaniu startupów z branży fintech i e-commerce. Wcześniej była prezesem pierwszej w Polsce firmy pożyczkowej SMS365, a w latach 2017-2021 pełniła funkcję dyrektora handlowego i marketingu w Cardinie, pierwszym niebankowym wydawcy kart płatniczych w Polsce. Menedżerka przyczyniła się również do uruchomienia Credit365, pierwszej firmy pożyczkowej online na Ukrainie, oraz platform e-commerce Finmarket oraz Polisa24.

“Twisto może być dumne ze swoich osiągnięć na polskim rynku. W ciągu ostatnich pięciu lat zdobyło solidną pozycję, setki tysięcy klientów i tysiące partnerów e-commerce. Co więcej, przez lata zdobyło również cenne doświadczenie, które teraz wykorzysta w planowanej ekspansji na kolejne rynki europejskie. Osobiście z niecierpliwością czekam na wyzwanie, jakim jest uczynienie z polskiego oddziału Twisto rentownego biznesu i dalsze zwiększanie jego obecności w sektorze płatności. Nie stanie się to z dnia na dzień, ale jesteśmy już na dobrej drodze” – skomentowała Ewelina Orzechowska.

Przypomnijmy, że Twisto weszło na polski rynek we wrześniu 2019 roku i już w pierwszym miesiącu przyciągnęło
25 000 klientów. Do 2021 roku przeciętny polski użytkownik dokonywał 14 transakcji miesięcznie za pomocą odroczonych płatności Twisto, prawie co drugi dzień. Do tej pory prawie 1,4 miliona zarejestrowanych i niezarejestrowanych klientów skorzystało z usług czeskiego fintechu. Sukces na polskim rynku Twisto zwieńczyło integracją z Allegro – marketplace zdecydował się wdrożyć Twisto na swojej czeskiej stronie jako wyłącznego dostawcę metod płatności BNPL.

Przeczytaj również
Wojciech Życzyński szefem kanału partnerskiego Citrix na rynki wschodzące naszego regionu
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *