Zmiany kadrowe

Exatel ma nowego prezesa

Został nim Tomasz Kruk, który rozpoczął pełnienie tej funkcji z dniem 1 lipca 2024 roku. Ekspert zajmował się ostatnio cyberbezpieczeństwem w Amazon AWS. Rada Nadzorcza Exatel S.A. powołała w skład zarządu spółki także Jacka Terpiłowskiego, który od 15 lipca obejmie stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży. 

Exatel ma nowego prezesa

Tomasz Kruk to ekspert informatyki specjalizujący się w bezpieczeństwie IT oraz projektowaniu systemów informatycznych dużej skali. Od 2001 roku wykładowca informatyki na Politechnice Warszawskiej. W latach 2010-2016 dyrektor operacyjny w instytucie badawczym NASK. Nadzorował tam m.in. pracę zespołu CERT Polska. W latach 2010-2015 członek Komitetu Sterującego NCBiR do spraw badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze bezpieczeństwa i obronności państwa. W latach 2012-2016 był członkiem Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Jest współautorem ekspertyzy „System bezpieczeństwa cyberprzestrzeni RP” dotyczącej rekomendowanego modelu organizacji systemu bezpieczeństwa cyberprzestrzeni w Polsce, wykonanej w 2015 roku na zlecenie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. W latach 2017-2021 prowadził na rzecz różnych podmiotów działalność doradczą dotyczącą bezpieczeństwa IT i nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Ostatni przez trzy lata zajmował się cyberbezpieczeństwem w Amazon AWS.

Jacek Terpiłowski, który obejmie stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży, jest ekspertem od telekomunikacji i IT. W ostatnich latach był związany m.in. ze spółką SOC24.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *