Branża ITRynek

Fiński Etteplan przejął Skyrise.tech

Firma Etteplan przejęła Skyrise.tech, polską spółkę specjalizującą się w rozwoju aplikacji i oprogramowania w chmurze. Dzięki tej akwizycji fińska firma będzie mogła znacznie zwiększyć poziom oferowanych usług we wspomnianym zakresie. Przejęcie jest kontynuacją inwestycji w cyfryzację oraz rozwój oprogramowania, poinformowali przedstawiciele spółki.

Fiński Etteplan przejął Skyrise.tech

Skyrise.Tech to założona w 2008 roku firma, współpracująca głównie z przedsiębiorstwami z branży zdrowotnej, transportu i logistyki oraz systemów klasy enterprise. W 2020 roku jej przychody wyniosły około 3,5 miliona euro. Przejęta spółka zatrudnia w Katowicach i Gdańsku około 80 programistów.

“Przejęcie otwiera szerokie perspektywy zarówno dla Etteplan, jak i Skyrise.Tech. Dzięki niemu Etteplan posiadał będzie w Polsce łącznie cztery biura i ponad 200 pracowników. Fakt, że Skyrise.Tech sprzedaje i dostarcza projekty klientom spoza Polski w krajach skandynawskich i wielu innych dobrze wpisuje się w naszą strategię” – skomentował Juha Näkki, President and CEO w Etteplan.

Po przejęciu polskiej spółki Etteplan zatrudnia na całym świecie ponad 700 ekspertów w różnych dziedzinach rozwoju oprogramowania i systemów wbudowanych, z których 250 specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych oraz aplikacjach mobilnych.

“Cieszymy się, że możemy być częścią Etteplan, które działając w ośmiu krajach oferuje pracownikom Skyrise.tech ciekawe możliwości uczestniczenia w większych projektach i pozyskania klientów w wielu branżach” – dodał Jarosław Pilarczyk, prezes zarządu Skyrise.tech.

Przypomnijmy, że spółka Etteplan po raz pierwszy pojawiła się na polskim rynku w 2016 roku przejmując specjalistyczną firmę w dziedzinie rozwiązań wbudowanych – Espotel Oy, która ma oddziały zarówno w Finlandii, jak i w Polsce. Od tego czasu fińska firma poszerzyła swoją ofertę rozwiązań w Polsce działając również w zakresie dokumentacji inżynieryjnej i technicznej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *