PracaRynek

Firma Devbridge otworzyła biuro w Warszawie i szuka programistów

Zlokalizowany na Mokotowie oddział amerykańskiej spółki programistycznej koncentruje się na cyfrowej transformacji oraz opracowywaniu szytych na miarę rozwiązań IT. Odbiorcami usług są głównie firmy z Europy i Ameryki Północnej. Devbridge – należąca do grupy Cognizant Softvision – zatrudnia obecnie w Polsce ponad 50 specjalistów IT i planuje dalszą ekspansję w regionie. 

Firma Devbridge otworzyła biuro w Warszawie i szuka programistów
Viktoras Gurgždys, wiceprezes Devbridge Fot. materiały prasowe

Zdaniem Viktorasa Gurgždysa, wiceprezesa Devbridge i jednocześnie szefa oddziału na Litwie, zakres i ilość pracy dla firm technologicznych rośnie w bardzo szybkim tempie, a otwarcie biura w Polsce jest kamieniem milowym w dalszym rozwoju spółki.

„Będziemy nadal aktywnie poszukiwać pracowników w Polsce. Mamy wszelkie możliwości nie tylko w zakresie rozszerzania działalności na sąsiednie rynki i zwiększania tam nakładów inwestycyjnych, ale także w kwestii przyciągania talentów, promowania naszej kultury pracy i wzorców oraz dzielenia się najlepszymi praktykami. Planujemy rozwój w całym regionie i będziemy dążyć do tego, aby rekrutacja przebiegała sprawnie i efektywnie” – powiedział Viktoras Gurgždys.

W ocenie Viktorasa Gurgždysa, skupienie się na najwyższej jakości produktów oraz budowanie i rozwijanie silnej bazy ekspertów pozwoliło Devbridge z kilkuosobowego zespołu przekształcić się w jednego z globalnych liderów w dziedzinie rozwoju oprogramowania, a także otworzyć biura w Chicago, Londynie, Toronto, Wilnie, Kownie i Kłajpedzie. Kluczowym motorem rozwoju firmy jest społeczność licząca blisko 700 profesjonalistów.

“Ich celem jest pomóc klientom w spojrzeniu na procesy biznesowe przez pryzmat tworzenia innowacyjnych produktów cyfrowych. Nasza ścieżka rozwoju jest bardzo jasna: każdego roku chcemy osiągać wzrost co najmniej na poziomie 25-30%” wskazuje Viktoras Gurgždys. “Rynek, na którym działamy, jest dość hermetyczny. Ludzie z branży znają się nawzajem, więc mogą łatwo ocenić jakość naszego zespołu. Każdy chce pracować w gronie kompetentnych ludzi i realizować złożone projekty. Silny zespół gwarantuje również potrzebne w pracy wsparcie na odpowiednim poziomie, a także możliwości podejmowania bardziej znaczących i trafnych decyzji” – dodaje.

Przeczytaj również
Snowflake rozszerza możliwości platformy Data Cloud

Otwarcie nowego biura ma dodatkowo przyczynić się do poprawy komfortu pracy oraz wesprzeć procesy skupione wokół opracowywania nowych, innowacyjnych rozwiązań. „Jesteśmy wciąż stosunkowo młodą organizacją w Polsce, ale bardzo aktywnie rekrutujemy doświadczonych programistów z całego kraju. Mimo otwarcia biura w Warszawie, nasi pracownicy mogą wybrać, czy wolą pracować stacjonarnie czy zdalnie. Jednymi z naszych głównych priorytetów jest praca zespołowa i najwyższa jakość tworzonych przez nas produktów. Każdy projekt jest inny, więc pracownicy doskonalą swoje umiejętności, zagłębiając się w szczegóły techniczne i wymagania różnych klientów. Jesteśmy przekonani, że konstruktywna dyskusja i ścisła współpraca będą miały coraz większe znaczenie dla naszego modelu pracy i poszczególnych zespołów” – podkreśla Łukasz Pijanowski, lidera zespołu ds. inżynierii w Devbridge.

Akademia dla młodych programistów

Warto dodać, że na początku tego roku firma Devbridge uruchomiła w Warszawie program szkoleniowy Sourcery Academy for Developers. Pozwala on na szlifowanie swoich umiejętności najbardziej zmotywowanym studentom, którzy zaliczą test rekrutacyjny. Zajęcia prowadzone są zgodnie z unikalnym programem nauczania opracowanym przez programistów Devbridge na Litwie. Jak wskazują przedstawiciele firmy, wykłady programowe i analiza konkretnych przykładów koncentrują się na rozwiązywaniu problemów. Dzięki temu uczestnicy programu uczą się zarówno pracy zespołowej, jak i samodzielnego rozwiązywania zadań podczas tworzenia produktów cyfrowych.

Wiosenna edycja Sourcery Academy for Developers zakończy się jeszcze w maju egzaminem zaliczeniowym, po zdaniu którego uczestnicy otrzymają certyfikat poświadczający. Równolegle trwa już rekrutacja na jesienną edycję programu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod linkiem: https://sourceryacademy.com/

Przeczytaj również
Branżę IT czekają rotacje obejmujące nawet 25% pracowników
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.