PracaRynek

Firma Devbridge otworzyła biuro w Warszawie i szuka programistów

Zlokalizowany na Mokotowie oddział amerykańskiej spółki programistycznej koncentruje się na cyfrowej transformacji oraz opracowywaniu szytych na miarę rozwiązań IT. Odbiorcami usług są głównie firmy z Europy i Ameryki Północnej. Devbridge – należąca do grupy Cognizant Softvision – zatrudnia obecnie w Polsce ponad 50 specjalistów IT i planuje dalszą ekspansję w regionie. 

Firma Devbridge otworzyła biuro w Warszawie i szuka programistów
Viktoras Gurgždys, wiceprezes Devbridge Fot. materiały prasowe

Zdaniem Viktorasa Gurgždysa, wiceprezesa Devbridge i jednocześnie szefa oddziału na Litwie, zakres i ilość pracy dla firm technologicznych rośnie w bardzo szybkim tempie, a otwarcie biura w Polsce jest kamieniem milowym w dalszym rozwoju spółki.

„Będziemy nadal aktywnie poszukiwać pracowników w Polsce. Mamy wszelkie możliwości nie tylko w zakresie rozszerzania działalności na sąsiednie rynki i zwiększania tam nakładów inwestycyjnych, ale także w kwestii przyciągania talentów, promowania naszej kultury pracy i wzorców oraz dzielenia się najlepszymi praktykami. Planujemy rozwój w całym regionie i będziemy dążyć do tego, aby rekrutacja przebiegała sprawnie i efektywnie” – powiedział Viktoras Gurgždys.

W ocenie Viktorasa Gurgždysa, skupienie się na najwyższej jakości produktów oraz budowanie i rozwijanie silnej bazy ekspertów pozwoliło Devbridge z kilkuosobowego zespołu przekształcić się w jednego z globalnych liderów w dziedzinie rozwoju oprogramowania, a także otworzyć biura w Chicago, Londynie, Toronto, Wilnie, Kownie i Kłajpedzie. Kluczowym motorem rozwoju firmy jest społeczność licząca blisko 700 profesjonalistów.

“Ich celem jest pomóc klientom w spojrzeniu na procesy biznesowe przez pryzmat tworzenia innowacyjnych produktów cyfrowych. Nasza ścieżka rozwoju jest bardzo jasna: każdego roku chcemy osiągać wzrost co najmniej na poziomie 25-30%” wskazuje Viktoras Gurgždys. “Rynek, na którym działamy, jest dość hermetyczny. Ludzie z branży znają się nawzajem, więc mogą łatwo ocenić jakość naszego zespołu. Każdy chce pracować w gronie kompetentnych ludzi i realizować złożone projekty. Silny zespół gwarantuje również potrzebne w pracy wsparcie na odpowiednim poziomie, a także możliwości podejmowania bardziej znaczących i trafnych decyzji” – dodaje.

Otwarcie nowego biura ma dodatkowo przyczynić się do poprawy komfortu pracy oraz wesprzeć procesy skupione wokół opracowywania nowych, innowacyjnych rozwiązań. „Jesteśmy wciąż stosunkowo młodą organizacją w Polsce, ale bardzo aktywnie rekrutujemy doświadczonych programistów z całego kraju. Mimo otwarcia biura w Warszawie, nasi pracownicy mogą wybrać, czy wolą pracować stacjonarnie czy zdalnie. Jednymi z naszych głównych priorytetów jest praca zespołowa i najwyższa jakość tworzonych przez nas produktów. Każdy projekt jest inny, więc pracownicy doskonalą swoje umiejętności, zagłębiając się w szczegóły techniczne i wymagania różnych klientów. Jesteśmy przekonani, że konstruktywna dyskusja i ścisła współpraca będą miały coraz większe znaczenie dla naszego modelu pracy i poszczególnych zespołów” – podkreśla Łukasz Pijanowski, lidera zespołu ds. inżynierii w Devbridge.

Akademia dla młodych programistów

Warto dodać, że na początku tego roku firma Devbridge uruchomiła w Warszawie program szkoleniowy Sourcery Academy for Developers. Pozwala on na szlifowanie swoich umiejętności najbardziej zmotywowanym studentom, którzy zaliczą test rekrutacyjny. Zajęcia prowadzone są zgodnie z unikalnym programem nauczania opracowanym przez programistów Devbridge na Litwie. Jak wskazują przedstawiciele firmy, wykłady programowe i analiza konkretnych przykładów koncentrują się na rozwiązywaniu problemów. Dzięki temu uczestnicy programu uczą się zarówno pracy zespołowej, jak i samodzielnego rozwiązywania zadań podczas tworzenia produktów cyfrowych.

Wiosenna edycja Sourcery Academy for Developers zakończy się jeszcze w maju egzaminem zaliczeniowym, po zdaniu którego uczestnicy otrzymają certyfikat poświadczający. Równolegle trwa już rekrutacja na jesienną edycję programu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod linkiem: https://sourceryacademy.com/

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *