Branża ITRynek

Fly On The Cloud z nową strategią i po rebrandingu

Nowa strategia spółki zakłada m.in. koncentrację wokół kompetencji, usług i rozwiązań związanych z platformą Google Cloud. Od sierpnia br. spółka funkcjonuje pod marką FOTC. Jej działalność ma koncentrować się na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Fly On The Cloud z nową strategią i po rebrandingu

Przedstawiciele założonej w 2014 roku spółki podkreślają, że efektem zmiany strategii jest utworzenie marki FOTC skupiającej specjalistów z zakresu usług chmury obliczeniowej Google Cloud. “To dla nas ważny moment. Podsumowaliśmy dotychczas przebytą ścieżkę, przyjrzeliśmy się naszym sukcesom, wyciągnęliśmy wnioski z błędów i na tej podstawie wyznaczyliśmy nowe szlaki. Cieszę się, że FOTC tworzą dziesiątki specjalistów, którzy wspólnie, konsekwentnie budują naszą ekspertyzę w obszarze technologii chmurowych – teraz z nową energią. Ta zmiana otwiera nowe możliwości nie tylko dla nas, ale też dla naszych klientów” – mówi Piotr Wieczorek, dyrektor generalny FOTC.

Wedle zapowiedzi zespół FOTC ma specjalizować się m.in. w realizacji wdrożeń, szkoleń oraz zapewnieniu wsparcia w zakresie obsługi rozwiązań Google Workspace, Chrome Enterprise, Google Maps Platform i usług platformy chmurowej Google Cloud Platform na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Planowana jest także ekspansja na nowe rynki. Usługi FOTC mają być skierowane zarówno do organizacji biznesowych, jak i instytucji publicznych.

Specjalizacja wyłącznie w obszarze rozwiązań Google Cloud ma przełożyć się m.in. na zacieśnienie bezpośredniej współpracy z inżynierami firmy Google. To z kolei pozwolić ma m.in. na nowe możliwości w zakresie opracowania autorskich metodyk migracji i wdrażania usług chmurowych. Zdaniem przedstawicieli firmy, bliska współpraca z Google Cloud przełoży się również na dodatkowe możliwości w zakresie zapewnienia klientom dodatkowej wartości i konkurencyjnych benefitów oraz optymalizacji kosztów usług chmurowych. FOTC będzie także angażować się w działalność szkoleniową i edukacyjną. Zapowiadana jest także m.in. organizacja wydarzeń branżowych. Jeszcze w tym roku uruchomiona ma zostać platforma szkoleniowa FOTC Academy. Zapowiadane jest także powołanie w strukturach FOTC dedykowanego działu wsparcia usług chmurowych.

Spółka FOTC (poprzednio Fly On The Cloud) posiada status oficjalnego partnera Google Cloud od 2014 roku. Posiada oddziały w Polsce, Rumunii, Bułgarii, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Do grona klientów FOTC należą firmy, takie jak Revolut, AmRest i Booksy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *