Branża ITRynek

Fortinet kupuje dostawcę rozwiązań bezprzewodowych

Zakup Meru Networks ma pozwolić m.in. na rozszerzenie oferty i wzmocnienie działu badawczo-rozwojowego firmy Fortinet. Wartość transakcji sięga 44 mln USD.

Fortinet kupuje dostawcę rozwiązań bezprzewodowych

Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że transakcja ma wzmocnić pozycję firmy Fortinet na rynku profesjonalnych rozwiązań do budowy sieci bezprzewodowych dla przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Dzięki zakupowi Meru Networks do oferty Fortinet dołączą m.in. rozwiązania i usługi chmurowe związane z rozbudową i zarządzaniem sieciami bezprzewodowymi.

“Przejęcie Meru Networks nie tylko wzmocni naszą pozycję biznesową na rynku rozwiązań do budowy sieci bezprzewodowych. Powiększenie działu rozwoju produktów pozwoli nam tworzyć jeszcze bardziej innowacyjne produkty i usługi na miarę potrzeb przedsiębiorstw i instytucji każdej wielkości” – mówi Ken Xie, założyciel i prezes Fortinet. Przedstawiciele firmy podkreślają, że oferowane przez Fortinet punkty dostępowe oraz bramy bezpieczeństwa należą do najszybciej rozwijających się i perspektywicznych grup produktowych. Transakcja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale br.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *