CyberbezpieczeństwoRynek

Fortinet przejął firmę OPAQ Networks

Fortinet kupił amerykańską spółkę OPAQ Networks, dostawcę rozwiązań chmurowych umożliwiających świadczenie usług typu SASE (Secure Access Service Edge), zapewniających bezpieczeństwo na brzegu infrastruktury IT.

Fortinet przejął firmę OPAQ Networks

Stworzone i opatentowane przez OPAQ Networks rozwiązanie Zero Trust Network Access (ZTNA) umożliwia ochronę rozproszonych sieci w przedsiębiorstwach – od centrów danych, przez oddziały, po użytkowników zdalnych i urządzenia Internetu rzeczy (IoT). Jak przekonują przedstawiciele producenta, w znacznym stopniu eliminuje ono ryzyko uzyskania dostępu do firmowych zasobów przez osoby niepowołane dzięki ograniczonym do maksimum prawom (stąd znajdujące się w nazwie „zero zaufania”). W połączeniu z platformą Fortinet Security Fabric system ten zapewnić ma dodatkową wartość najlepszym w swojej klasie usługom SASE. W ten sposób powstanie jedyne na rynku rozwiązanie typu zero-trust wyposażone w takie funkcje jak: firewall nowej generacji, architektura sieci SD-WAN, bezpieczeństwo stron internetowych, środowisko testowe sandbox, zaawansowana ochrona urządzeń końcowych, wieloskładnikowe uwierzytelnianie tożsamości, ochrona środowisk wielochmurowych, broker zabezpieczeń aplikacji chmurowych (CASB), izolacja przeglądarki oraz firewall aplikacji webowych.

„W obecnej erze hiperłączności i ekspansji sieci, a szczególnie gdy większość danych przetwarzanych jest na brzegu infrastruktury cyfrowej, sieć i bezpieczeństwo muszą się przenikać. Dlatego zdecydowaliśmy się na kupno firmy OPAQ Networks, co jeszcze bardziej wzmocni nasze obecne portfolio SASE i umożliwi dostarczenie najbardziej kompletnej tego typu platformy. Dzięki niej klienci będą mogli skorzystać z najszerszego na rynku zakresu zabezpieczeń, zapewnianego także za pomocą wiodących w branży rozwiązań infrastruktury sieci SD-WAN, dostarczanych klientom i partnerom poprzez elastyczną, ekonomiczną i opatentowaną architekturę chmurową typu zero-trust” – skomentował przejęcie Ken Xie, założyciel, prezes zarządu i CEO w Fortinet.

Przeczytaj również
Chmura czy Edge – co nam dają 2 biliony zapytań DNS dziennie

Co wyróżnia nowo rozbudowywaną platformę SASE?

Jak zapewniają specjaliści OPAQ Networks, narzędzie ZTNA zbudowano w sposób przyjazny dla integratorów systemowych, dostawców Internetu oraz firm świadczących usługi zarządzania bezpieczeństwem. Ma ono pozwolić wyżej wymienionym łatwo integrować nowo rozbudowaną platformę SASE z ich własną ofertą oraz świadczyć klientom komercyjnym i rządowym zaawansowane profesjonalne usługi poprzez centra operacji sieciowych oraz centra bezpieczeństwa. Ponieważ coraz więcej służbowych zdań wykonywanych jest w organizacjach  zdalnie, oznacza to również konieczność zapewnienia bezpieczeństwa danym użytkowników zgromadzonym na brzegu sieci – w urządzeniach, aplikacjach oraz usługach chmurowych. Integracja platformy Fortinet Security Fabric z usługami firmy OPAQ Networks zapewnić ma klientom i partnerom jeszcze większą swobodę wyboru w zakresie tego, jak mogą korzystać z najlepszych w swojej klasie zabezpieczeń.

Przedstawiciele Fortinet wskazują także na kilka sposobów, dzięki którym będą mogli odróżniać się od innych dostawców chmurowych rozwiązań ochronnych, po przejęciu OPAQ Networks.

  • Najlepsza skalowalność, wydajność i bezpieczeństwo w porównaniu z innymi dostawcami zabezpieczeń chmurowych.
  • Szeroki, zintegrowany pakiet rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa chmurowego, zapewniający ochronę w stylu zero-trust, w przeciwieństwie do innych systemów typu ZTNA, które pozostawiają wiele niezabezpieczonych luk.
  • Nowo powstałe rozwiązanie ZTNA będzie zapewniało innowacyjność w zakresie ochrony infrastruktury sieciowej w dużej skali, zaś Fortinet będzie mógł wykorzystać wykwalifikowanych pracowników działu badań i rozwoju do tworzenia najlepszych mechanizmów zabezpieczających.
  • Pełna integracja ochrony środowiska sieciowego, także w oferowanej przez Fortinet infrastrukturze SD-WAN.
  • Najbardziej przyjazna dla partnerów oferta ZTNA na rynku, będąca potwierdzeniem zobowiązania firmy Fortinet dotyczącego lojalnej współpracy z integratorami, operatorami i dostawcami usług zarządzanych.
Przeczytaj również
Jednorazowy charakter technologii zwiększa ryzyko przejęcia danych biznesowych

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *