InfrastrukturaRynek

Fujitsu i Commvault: dane mogą być bezpieczne, transparentne i dostępne jednocześnie

O możliwości efektywnego pogodzenia wymagań związanych z koniecznością zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa, transparentności oraz dostępności danych biznesowych przekonywali podczas serii spotkań HyperScale Roadshow 2018 przedstawiciele firm Fujitsu i Commvault.

Fujitsu i Commvault: dane mogą być bezpieczne, transparentne i dostępne jednocześnie

Jak podają statystyki Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, do niedawna jedynie 38% polskich przedsiębiorców podjęło jakiekolwiek działania mające na celu dostosowanie procesowania danych w organizacjach tak, żeby odbywało się ono w zgodzie z RODO. Wiedzę na temat konieczności zgłoszenia wycieku danych w ciągu 72 godzin od incydentu deklaruje 72% badanych przedsiębiorców, ale jedynie 41% wie, jakie kroki należy podjąć w praktyce, żeby dopełnić tego obowiązku.

Główny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych ocenia przygotowanie i wiedzę polskich przedsiębiorców do ostatecznego zaimplementowania przepisów wynikających z RODO na poziomie podstawowym. To jeden z powodów, dla których organizacje przetwarzające większe ilości danych kierują się w stronę produktów, które zapewnią bezpieczeństwo informacji i zminimalizują ryzyko ich wycieków, a jednocześnie okażą się być przewidywalne i korzystne pod względem kosztów.

Na taką ofertę postawili przedstawiciele Fujitsu i Commvault, którzy podczas serii spotkań HyperScale Roadshow 2018 prezentowali rozwiązania pomagające efektywnie zarządzać danymi w przedsiębiorstwie: Appliance HyperScale i Eternus CS200c S4. Zdaniem przedstawicieli organizatorów, to propozycja, która jest skierowana do firm niezależnie od ich rozmiaru. “Przedstawiona oferta jest wypadkową podejścia obu firm do tego, w jaki sposób powinny funkcjonować rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych” – twierdzi Przemysław Mazurkiewicz, EMEA EAST System Engineering Director w firmie Commvault i dodaje, że unifikacja platformy przy jednoczesnej dywersyfikacji środków ochrony danych jest w tym wypadku kluczem.

Przeczytaj również
Blisko trzy czwarte konsumentów w Polsce ma świadomość wykorzystywania ich danych osobowych w internecie

Przedstawiciele obu firm przekonują, że rozwiązanie HyperScale Appliance chroni systemy plików, aplikacje czy bazy danych. W zależności od typu są one replikowane, archiwizowane lub wykonywane są ich snapshoty. Możliwy jest także backup z deduplikacją lub block level backup. “Podczas spotkań mieliśmy okazję pokazać Fujitsu ETERNUS CS200c jako kompletne rozwiązanie do backupu, archiwizacji i zarządzania danymi w przedsiębiorstwie” – mówi Adam Dyszkiewicz, Senior Business Development Manager – Datacenter w firmie Fujitsu. Jego zdaniem elastyczne scenariusze użycia i licencjonowania sprawdzą się w firmach dysponujących różnymi budżetami. “Rozwiązania są skalowalne i korzystne pod względem finansowania, co oznacza, że mogą pełnić swoją funkcję przynajmniej przez kilka lat” – dodaje.

Klienci mogą skorzystać różnych form z najmu lub zakupu urządzeń i appliance. Elastyczne są także formy rozbudowywania – przez węzły lub licencjonowanie pojemności – w przypadku Fujitsu ETERNUS CS200c z krokiem nawet co 1TB. Przede wszystkim jednak, jak przekonują przedstawiciele firmy Fujitsu i Commvault, na korzyść obu rozwiązań przemawia szybkość ich instalacji. Według zapowiedzi możliwe jest ich uruchomienie w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut. “Dotychczas szefowie wielkich firm nie traktowali IT jako inwestycji. Dział miał za zadanie chronić infrastrukturę w organizacji, był elementem, który musiał działać, ale nikt nie spodziewał się po nim generowania zysków. W tej chwili rola IT ulega pewnej zmianie, jest coraz częściej doceniana. Szczególnie teraz, kiedy od bezpieczeństwa danych może zależeć przyszłość firmy, a odpowiednie zarządzanie danymi może pomóc w skutecznym budowaniu przewagi konkurencyjnej” – podsumowuje Przemysław Mazurkiewicz.

Przeczytaj również
Hiszpański operator telekomunikacyjny migruje do chmury Oracle

Szczegółowe informacje na temat rozwiązań prezentowanych w czasie HyperScale Roadshow są dostępne na stronach:
http://www.fujitsu.com/fts/products/computing/storage/data-protection/cs200c/
https://www.commvault.com/solutions/by-function/cloud-and-infrastructure-management/hyperscale

ITwiz był patronem medialnym cyklu HyperScale Roadshow 2018.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *