AplikacjeRynek

Fundusz EQT zwiększa zaangażowanie w IFS i wspiera realizację nowej strategii

Udziałowcem mniejszościowym został też fundusz TA Associates. Łączna wartość zapowiedzianej transakcji to 3 mld euro. Pozyskane w ten sposób środki mają pozwolić m.in. na zdynamizowanie zmian wdrażanych w ramach realizowanej od 2018 roku strategii rynkowej IFS.

Fundusz EQT zwiększa zaangażowanie w IFS i wspiera realizację nowej strategii

Przedstawiciele funduszy EQT i TA Associates podkreślają również chęć dalszego wspierania rozwoju korporacji IFS, w tym zmian organizacyjnych i produktowych – zarówno w drodze organicznego wzrostu, jak i potencjalnych przejęć. Z oficjalnego komunikatu wynika, że możliwe są m.in. uzupełniające ofertę przejęcia firm wyspecjalizowanych w rozwiązaniach z kluczowych dla IFS sektorów.

“Zapowiedzi te są prawdziwym dowodem zaufania dla naszego biznesu. Nasi partnerzy private equity doceniają wartość we wspieraniu naszej strategii rozwoju w najbliższych latach. Włączenie funduszu TA Associates do naszej struktury własnościowej daje nam dostęp do kapitału, doświadczenia i relacji, rozszerzających dotychczasowe efekty zaangażowania ze strony EQT. Doświadczenie TA Associates mówi samo za siebie w budowaniu silnych, zorientowanych na wzrost spółek portfelowych” – mówi Darren Roos, dyrektor generalny IFS.

Plany zakładają, że transakcja zostanie sfinalizowana do końca trzeciego kwartału 2020 roku. Fundusz EQT jest właścicielem IFS od 2015 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *