Zmiany kadrowe

Gerald Rosak szefem polskiego oddziału Teradata

Jako dyrektor zarządzający Teradata w regionie Europy Wschodniej Gerald Rosak będzie bezpośrednio odpowiedzialny także za kierowanie zespołem w Polsce. Na stanowisku prezesa zarządu polskiego oddziału Teradata zastąpił Andrzeja Horawę.

Gerald Rosak szefem polskiego oddziału Teradata

Gerald Rosak odpowiadał bezpośrednio za kierowanie spółką Teradata Polska w latach 2003-2011. Równolegle, do regionu, za który jest odpowiedzialny włączone zostały Czechy. Obie zmiany obowiązują od stycznia 2016 roku, choć zostały oficjalnie ogłoszone dopiero w maju. „Firmy stawiają na coraz szersze wykorzystanie danych, co staje się źródłem wielu szans, zwłaszcza w regionie Europy Wschodniej. Możliwość bezpośredniego udziału w trwającej obecnie transformacji biznesowej jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji” – podkreśla Gerald Rosak, Country Manager firmy Teradata na rynki Europy Wschodniej.

Gerald Rosak od początku swojej – ponad dwudziestoletniej – kariery zawodowej jest związany z firmą Teradata oraz spółkami powiązanymi kapitałowo, AT&T oraz NCR. Od 2000 roku koordynuje działalność firmy Teradata w regionie Europy Wschodniej, który obejmuje Austrię, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Białoruś, Czarnogórę oraz Polskę.

Andrzej Horawa, który kierował spółką Teradata Polska od 2013 roku, z początkiem kwietnia br. objął stanowisko Business Development Executive na region Europy Centralnej i Wschodniej w IBM Global Technology Services.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *