Zmiany kadrowe

Giovanni Di Filippo prezesem Lenovo Data Center Group w regionie EMEA

Będzie on rozwijać działalność firmy oraz jej relacje z partnerami i klientami w segmencie centrów danych. Giovanni Di Filippo wnosi do Lenovo DCG imponujące doświadczenie. Zajmując różne wyższe stanowiska kierownicze, optymalizował pracę działów sprzedaży w międzynarodowych firmach technologicznych osiągających obroty rzędu miliardów dolarów.

Giovanni Di Filippo prezesem Lenovo Data Center Group w regionie EMEA

Przed przejściem do Lenovo, Giovanni Di Filippo był wiceprezesem regionu EMEA ds. współpracy z partnerami, sprzedaży i sojuszy strategicznych w Riverbed Technology, w której realizowana przez niego strategia zorientowana na kanały sprzedaży zaowocowała tytułem Regionu Roku. Wcześniej zajmował różne stanowiska na szczeblu wiceprezesa globalnego w działach współpracy z partnerami i sprzedaży SAP. Z kolei w Cisco zajmował początkowo stanowisko dyrektora zarządzającego regionów Europy Środkowej i Wschodniej oraz Zatoki Perskiej, a następnie całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej, WNP i Bliskiego Wschodu, obejmującego 42 państwa i osiągającego obroty 3 mld USD. Wcześniej pracował także w firmach Sun Microsystems i Compaq Computers, rozwijając sprzedaż w środowiskach międzynarodowych.

Ostatnio Giovanni Di Filippo współpracował z kilkoma europejskimi start-up’ami, dbając o ich stabilny rozwój i organizując międzynarodowe działy sprzedaży, co zapewniło mu cenny wgląd w kwestie biznesowej sprawności i innowacyjności.

Giovanni Di Filippo jest zdeklarowanym zwolennikiem inteligentnych modeli sprzedaży opartych na całym ekosystemie partnerów. Opracował własną, innowacyjną architekturę biznesową nowej generacji znaną jako model szybkiej sprzedaży operacyjnej i model kwadrantu partnerskiego. Jego pasją jest też rozwój pracowników i budowanie zespołu, który koncentruje się na satysfakcjonującej i owocnej współpracy z partnerami i klientami.

Technologia może zrobić bardzo wiele dla społeczeństwa cyfrowego, jeśli w centrum działań znajdzie się człowiek i jego doświadczenie, które pozwoli znaleźć odpowiedzi na pytania  – jak powinna działać inteligentna technologia by służyła wszystkim, jak może ułatwić codzienne życie, a nawet jak realnie może pomóc w rozwiązaniu niektórych z największych wyzwań ludzkości” — mówi Giovanni Di Filippo.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *