Zmiany kadrowe

Greg Anderson dyrektorem generalnym nowej inwestycji Intela we Wrocławiu

W czerwcu tego roku Intel ogłosił plany budowy nowoczesnego Zakładu Integracji Testowania (Wrocław Zachód). Firma planuje zainwestować w zakład do 4,6 miliarda dolarów, co zwiększy jej moce produkcyjne i pomoże zaspokoić rosnący popyt na zaawansowane półprzewodniki. Budowa Zakładu rozpocznie się po zatwierdzeniu przez Komisję Europejską. W najbliższych dniach Greg Andersen będzie przebywał na terenie naszego kraju, gdzie spotka się m.in. z przedstawicielami lokalnych władz. 

Greg Anderson dyrektorem generalnym nowej inwestycji Intela we Wrocławiu

Podczas swojej ponad dwudziestoletniej kariery w Intelu, Greg Anderson zdobył szeroką wiedzę na temat procesów i standardów produkcyjnych. Ma udokumentowane doświadczenie w rozwijaniu i nadzorowaniu operacji montażowych i testowych w amerykańskich oddziałach firmy. Jak wskazują przedstawiciele Intela, to właśnie doświadczenie i wiedza niezbędne do realizacji ambitnych celów firmy w zakresie produkcji półprzewodników sprawiają, że jest idealną osobą do objęcia funkcji dyrektora generalnego zakładu, który stanowi jeden z kluczowych elementów budowy efektywnego i zrównoważonego łańcucha dostaw produkcji półprzewodników w Europie.

Greg Anderson dołączy do firmy Intel w 2001 roku jako inżynier ds. fotolitografii. Od tamtego momentu zajmował różne stanowiska kierownicze – od lidera grupy do kierownika fabryki. Ostatnio uruchomił pierwszy zakład Intela zajmujący się na dużą skalę zaawansowanymi opakowaniami.

“Przede wszystkim uważam, że ważne jest zrozumienie, iż zakład w rejonie Wrocław Zachód jest kluczowy dla Intela w zakresie budowania kompleksowego łańcucha dostaw w Europie. Ten projekt jest ważny i dla Polski, i dla UE, ponieważ bez zakładu na Dolnym Śląsku, który domyka całą część procesu produkcyjnego, nie można osiągnąć celu strategicznego, jakim jest efektywny i zrównoważony łańcuch dostaw. Cieszę się, że mogę być tego częścią” – skomentował Greg Anderson.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *