Rynek

Grupa Inelo dołącza do Eurowag

Platforma płatnicza i mobility Eurowag, przejęła 100% udziałów polskiej Grupy Inelo – dostawcy zintegrowanych rozwiązań technologicznych dla transportu ciężkiego w regionie CEE – kontrolowanej od 2018 roku przez fundusz Innova Capital. Wartość transakcji to ponad 300 mln euro.

Grupa Inelo dołącza do Eurowag

Grupa Inelo działa na kilkunastu europejskich rynkach i od 20 lat wyposaża sektor TSL w cyfrowe rozwiązania z zakresu systemów satelitarnej lokalizacji pojazdów oraz oprogramowania do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców. Przez ostatnie kilka lat, funkcjonując w ramach funduszu Innova Capital, dokonała 4 strategicznych akwizycji spółek: NUSS, Marcos Bis, CVS Mobile oraz FireTMS. To umożliwiło jej dynamiczny rozwój i przekształcenie się z lokalnego gracza w lidera w obszarze zintegrowanej technologii dla transportu w regionie CEE. Obecnie około 87 tys. pojazdów posiada zainstalowane urządzenia telematyczne Grupy, z oprogramowania do rozliczania czasu pracy korzysta ok. 100 tys. kierowców, a blisko 60 tys. jest rozliczanych w ramach usługi OCRK. Ponadto polska spółka zaopatruje 43 inspekcje kontrolne w 23 krajach w narzędzia pozwalające nadzorować międzynarodowy transport drogowy.

“Jesteśmy beneficjentem fali digitalizacji branży komercyjnego transportu drogowego i ten potencjał dostrzegła Grupa Eurowag. Cieszę się, że dzięki partnerstwie z Eurowag będziemy mogli kontynuować rozwój oferty „one stop shop” dla sektora CRT na terenie całej Europy, a łącząc siły z paneuropejskim liderem znacznie przyspieszymy” – skomentowała Magdalena Magnuszewska, prezes Grupy Inelo.

Założony w 1995 roku Eurowag jest z kolei wiodącą, ogólnoeuropejską, zintegrowaną platformą płatności i mobilności, skoncentrowaną na branży komercyjnego transportu drogowego. Innowacyjne rozwiązania Eurowag wspierają funkcjonowanie małych i średnich firm z branży CRT w całej Europie, dzięki połączeniu rozwiązań płatniczych, bezproblemowej technologii, cyfrowemu ekosystemowi opartemu na danych oraz jakościowej obsłudze klienta. Dokonana akwizycja ma umocnić pozycję Eurowag w Polsce oraz umożliwić ekspansję geograficzną m.in. w kierunku Słowenii, Chorwacji i Serbii oraz zapewnić oprogramowanie dla służb publicznych w 23 krajach EU, pozwalające nadzorować branżę CRT.

“Ta strategicznie ważna dla nas transakcja nie tylko znacząco powiększa skalę działalności Eurowag, ale także przybliża nas do celu, jakim jest dostarczenie w pełni zintegrowanej, cyfrowej i kompleksowej platformy typu end-to-end dla klientów z sektora komercyjnego transportu drogowego” – podsumował Martin Vohánka, założyciel i CEO Eurowag.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *