BranżaRynek

Grupa kapitałowa TenderHut łączy się z chorzowską spółką Evertop

Do technologicznej grupy kapitałowej TenderHut SA dołączy kolejny software house, chorzowski Evertop, który będzie jej pierwszą dywizją na Górnym Śląsku. TenderHut na pokład przyjmie pół setki doświadczonych specjalistów. Warunkową umowę przejęcia spółki Evertop podpisano 7 czerwca 2021 roku. Sprzedając 100% udziałów chorzowskiej spółki jej dotychczasowi właściciele obejmą w sumie 60 000 akcji TenderHut.

Grupa kapitałowa TenderHut łączy się z chorzowską spółką Evertop
Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut Fot. Tomek Pikula

To już 10 akwizycja technologicznej grupy, która od 2016 roku konsoliduje polską branżę IT. Jak poinformowali jej przedstawiciele, założyciele Evertop pozostaną na aktualnie zajmowanych stanowiskach w spółce, ale ponadto obejmą strategiczne funkcje w spółkach grupy TenderHut. I tak, Maciej Kotok, prezes zarządu Evertop, będzie odpowiedzialny za rozwój spółki Grow Uperion,  Łukasz Przepióra, wiceprezes zarządu Evertop, będzie z kolei pełnił funkcję COO w Holo4Med, a Michał Siudyka, również wiceprezes zarządu Evertop, zajmie się rozwojem spółki ProtectHut.

Umowa przejęcia spółki została zawarta warunkowo. Warunkiem wejścia jej w życie jest wyrażenie zgody na zmianę struktury udziałowej spółki Evertop przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

“Obecnie  czekamy do lipca na dokończenie formalności w NCBiR i nie możemy się doczekać, aby powitać na pokładzie wszystkich pracowników oraz kadrę managerską Evertop. Biorąc pod uwagę naszą strategię, to połączenie znacząco przyspieszy nasze plany rozwojowe” – powiedział Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut. Grupa Kapitałowa buduje swój potencjał w oparciu o konsekwentnie realizowaną strategię M&A, która zakłada konsolidację średniej wielkości podmiotów na rynku IT w Polsce i za granicą.

Przeczytaj również
Ukraińska firma Perfectial dołącza do grupy Avenga

“Dołączenie do grupy było dla nas ważną decyzją. Łącząc się z TenderHut, z dnia na dzień stajemy się członkiem dużej organizacji, która może realizować globalne projekty na skalę, o którą zawsze nam chodziło. Po prostu duży może więcej” – skomentował Maciej Kotok, pełniący funkcję prezesa zarządu w Evertop.

Połączenie sił i kompetencji

Przychody ze sprzedaży Evertop za 2020 rok wyniosły 5,8 mln zł, co stanowi ponad 12% przychodów grupy TenderHut w trudnym ze względu na pandemię COVID-19 roku. Jak wskazują przedstawiciele TenderHut, dzięki połączeniu sił firma nie tylko zyska kapitał ludzki, którego brak na polskim rynku stanowi obecnie spory czynnik hamujący rozwój, ale także portfolio nowych klientów oraz pozytywny wpływ na skonsolidowane przychody w 2021 i 2022 roku. “W mojej ocenie poprzez efekt synergii w latach 2021/2022 wspólnie z Evertop uzyskamy lepszy wynik niż gdybyśmy działali jako niezależne podmioty” – dodał Robert Strzelecki.

Przypomnijmy, że chorzowska spółka wśród swoich realizacji posiada wiele istotnych projektów publicznych, jak choćby system certyfikujący dla Instytutu Badań Edukacyjnych na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, portal prezentujący dane o jakości powietrza w Polsce dla Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska czy program przewozów nienormatywnych dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dzięki środkom przyznanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Sektorowego Innomed, Evertop zrealizował także projekt badawczo-rozwojowy dotyczący diagnostyki i terapii nowotworów. “Przejęcie projektu MIAI, którego celem jest stworzenie systemu nawigacji obrazowej wspomagającego niszczenie zmian ogniskowych w jamie brzusznej za pomocą technik małoinwazyjnych, będzie stanowiło znaczące wzmocnienie platformy telemedycznej MEDISmart oferowanej przez Holo4Med. Cieszymy się na współpracę z twórcami projektu MIAI. Z całą pewnością ich doświadczenie wyznaczy nowe kierunki rozwoju naszych usług dla sektora HealthCare” – skomentował Robert Król, prezes zarządu Holo4Med, spółki zależnej TenderHut SA.

Przeczytaj również
OEX S.A. sprzedaje akcje Divante. Softwarehouse dołączy do Grupy Cloudflight

Poprzez akwizycję Evertop liczba centrów deweloperskich grupy TenderHut zlokalizowanych w Polsce wzrośnie do dziewięciu. “Rozwój chorzowskiej dywizji jest dla nas niezwykle ważny. Liczymy na współpracę z uczelniami z regionu i pozyskanie nowych pracowników, którzy będą chcieli dołączyć do TenderHut” – podsumował Robert Strzelecki.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *