Branża ITRynek

Grupa Kapitałowa TenderHut przeniosła notowania na główny parkiet GPW

Dzisiejsze notowanie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych uderzeniem w giełdowy dzwon zainicjował Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy Kapitałowej TenderHut. Spółka rozpoczęła notowanie na rynku regulowanym z wyceną 45,50 za akcję. 

Grupa Kapitałowa TenderHut przeniosła notowania na główny parkiet GPW

Przypomnijmy, że Grupa TenderHut zadebiutowała na rynku NewConenct w kwietniu 2021 roku, a dokładnie rok później złożyła w KNF prospekt dotyczący przeniesienia notowań na rynek główny GPW, dziś natomiast doszło do wspomnianego debiutu na głównym parkiecie. Wejście nań nie wiąże się z emisją akcji.

W marcu spółka zaraportowała przychód skonsolidowany na poziomie 61 mln zł za 2021 rok, co stanowi wzrost o 30% w stosunku do roku poprzedniego. Szacowane skonsolidowane przychody ze sprzedaży w ujęciu narastającym od stycznia do września 2022 roku wyniosły z kolei 56,4 mln zł, co stanowi wzrost o 29% r/r.

“Wejście na główny parkiet umacnia naszą pozycję, poprzez podniesienie wiarygodności i rozpoznawalności grupy w oczach klientów i partnerów. To również ukłon w stronę naszych akcjonariuszy, ponieważ rynek regulowany niesie w sobie obietnice poprawienia płynności i zwiększenia obrotów akcji. Nasza obecność na głównym parkiecie GPW, to wyraz konsekwencji i zaangażowania całego zespołu” – skomentował Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut SA. “Rośniemy szybko, dokonując kolejnych akwizycji, przez co zwiększamy nasz potencjał. Już dziś operujemy globalnie, poczynając od Europy poprzez USA, kończąc na regionie Azji i Pacyfiku. Nasze rozwiązania z zakresu technologii przyszłości w obszarch MedTech, LabTech, PropTech, LegalTech i WorkTech wzbudzają zainteresowanie na świecie, co pozwala nam planować ich skalowanie na zagranicznych rynkach” – dodał.

Według ostatniego kwartalnego raportu finansowego spółki TenderHut, za 64% skonsolidowanego przychodu odpowiadają spółki z segmentu Software Development & Cybersec, 15% wygenerował segment Lab Systems, 8% pochodzi z Digital Design & Marketing, 11% to Venture Building, a 2% przychodu stanowią Holding Services. Obecnie Grupa TenderHut posiada 9 centrów programistycznych w Polsce i 5 spółek zagranicznych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *